Politika

Direktno.rs

23. 09. 2025. 23:15 0

Ponoš: Ova vlast bi mogla da otvori Univerzitet u zatvorima

- Univerzitet u Mitrovici jedna je od retkih preostalih institucija Srbije na KiM, a režim se sprema da ga demontira. Kako stoje stvari najlogičnije bi bilo da ga izmeste u srpske zatvore u kojima već ima dovoljno studenata. Samo profesori fale, pa da se organizuje nastava - izjavio je general Zdravko Ponoš, predsednik Srbija centra (SRCE).

Podsetio je da je ovaj put Vučić otputovao u Njujork na sednicu Generalne skupstine UN, a da nije ni pomenuo da će se tamo boriti za Kosovo, kao ranijih godina.

- Umesto toga poslao je Čanka da se bori u Prištini, da razjasni da manastiri na KiM nisu srpski. Ponovo se igra dupli pas sa vlašću u Prištini pred izbore 12. oktobra - rekao je Ponoš.

On je, na sastanku sa članovima Srbija centra i građanima u Prokuplju, rekao i da opozicija, na temu izbornih uslova mora da insistira na dve stvari koje su hitne - Zakonu o biračkim spiskovima, koji bi morao da se primeni već za sledeće izbore, a ne kao što režim predlaže za godinu dana i izboru novog Saveta REM i slobodi medija.

- Oko Zakona o biračkim spiskovima opozicija traži da se napravi komisija u kojoj će biti tri predstavnika opozicije, tri predstavnika vlasti i tri nevladinog sektora, da se ne dozvoli da neko iz vlasti ima punu kontrolu, ali i da ta komisija ima izvršna ovlašćenja, a ne samo savetodavna. Ne sme da se desi da SNS ponovo dovlači glasače sa strane. Takođe, Savet REM je veoma važan i ne sme da se dozvoli da funkcioniše kao u prethodnom periodu, da umesto jedne Zekićke imamo neke druge Zekićke. Sve zavisi kakvi ljudi su unutra i da li primenjuju zakonske odredbe. U praksi, postavlja se i pitanje šta će REM da znači ako vlast uspe da raznim mehanizmima promeni uređivačku politiku TV N1 i Nova.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Ambicija

Zoran Živković [22.09.2025.]




Video dana

Nemam više snage

Anketa

Ko bi trebalo da nasledi Svetislava Pešića na klupi Srbije?

Rezultati