Politika
06. 08. 2025. 21:29 4
Lopandić: Meloni pokazala da ne želi da pruži propagandnu municiju Vučiću
Dr Duško Lopandić, diplomata i potpredsednik Srbija centra (SRCE), izjavio je za Danas da je teško da je Vučić mogao od Đorđe Meloni da čuje nešto drugo osim uobičajenih poruka sa Zapada na temu prepreka koje je Srbija sama sebi stvorila na putu za EU, kao što su odnosi sa Rusijom ili dijalog sa Prištinom.
On je ocenio da se davljenik hvata za svaku slamku, pa je sa druge strane razumljivo da ozbiljno destabilizovani Vučić nastoji da svaki sastanak iskoristi kao potvrdu svojih dobrih međunarodnih veza.
- Ekonomski odnosi Italije i Srbije su uvek bili značajni, što je jedan od motiva posete. Činjenica da nema komunikea, niti konferencije za štampu ukazuje na strogo radni i neformalni karakter posete, kao i na nastojanje italijanske strane da ne pruži više propagandne municije Vučiću - rekao je Lopandić i dodao da je dočekivanjem na aerodromu Vučić doprineo srozavanju funkcije predsednika.
- Mogao bi bar premijera Đuru Macuta da koristi za doček njegovih kolega po funkciji. Ali, bilo bi dobro kada bi to bio jedini primer ponašanja kojim se ne poštuju pravila, Ustav, dostojanstvo zemlje i funkcije od strane neformalnog vođe naprednjaka.
Komentari 4
ostavi komentar