Politika

[ Izvor: N1 ]

12. 07. 2025. 14:45 8

Kako je Vukelić postao Vučićevićev zamenik? Nekad se pljuvali, a sada... (VIDEO)

Na društvenim mrežama pojavio se snimak žestoke verbalne rasprave između Dejana Vukelića i Dragana J. Vučićevića na TV Happy, dvojice tabloidnih medijskih aktera koji se danas nalaze u istom timu - u redakciji tabloida Informer.

Vukelić i Vučićević na snimku razmenjuju teške uvrede, optužbe i lične diskvalifikacije. Ipak, nekoliko godina kasnije, ova epizoda je zaboravljena - Vukelić je postao zamenik glavnog urednika Vučićevića.

Dejan Vukelić je u ranijim javnim nastupima bio oštar kritičar pojedinih medija i njihovih urednika, među kojima je i Informer. Danas je deo istog sistema koji je nekada javno dovodio u pitanje. Slična tranzicija dogodila se i s druge strane - ranije netrpeljivosti nestale su pred zajedničkim interesima.

Ovo je sve deo prepoznatljivog obrasca: prilagođavanja uređivačke politike i ličnog angažmana interesima aktuelne vlasti. U tom kontekstu, nekadašnje kritike prestaju da važe kada postanu politički ili profesionalno neisplative.

Vučićeva podrška i "vrednost" Informera

Sprega režima i Informera je očigledna. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić neskriveno podržava "novinarstvo" Dragana J. Vučićevića. On često o Vučićeviću govori da je "častan i pristojan čovek" i "mnogo bolji novinar".

Vučić smatra Vučićevića ne samo vrhunskim novinarom, već i časnim i poštenim čovekom, te je očigledno da je on pouzdan i lojalan saradnik, vredan pohvale i samog naziva omiljenim novinarom predsednika.

Propaganda kao zajednički imenitelj

Slučaj saradnje Vukelića i Vučićevića simbolično oslikava širi problem u srpskom medijskom pejzažu: profesionalni standardi, novinarska etika i lična doslednost ustupaju mesto političkoj lojalnosti i ličnim benefitima. Mediji koji bi trebalo da služe javnosti, postaju produžena ruka političkih struktura, dok njihovi akteri menjaju stavove u skladu sa promenom konteksta.

U tom smislu, ovo partnerstvo ne govori samo o dvojici pojedinaca - već o jednoj mnogo dubljoj i trajnijoj matrici odnosa između medija i moći.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 8

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Savet

Zoran Živković [11.07.2025.]




Video dana

Instrumenti iz kućne radinosti

Anketa

Ko je kriv za nerede na protestu?

Rezultati