Politika
03. 03. 2025. 10:54 5
Dveri: Vučić mora da ode sa funkcije zbog poziva na građanske sukobe
Pokret Dveri ocenio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u svojim izjavama prethodnih dana otvoreno pozvao na građanske sukobe njegovih simpatizera i političkih protivnika i da zbog toga mora da ode sa funkcije koju obavlja i da bude procesuiran od nadležnog tužilaštva.
- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić juče je najavio da će "celu Srbiju pozvati u Beograd", kao i da "posle neuspešne obojene revolucije, uvek ide kontrarevolucija", što predstavlja otvoren poziv na građanske sukobe, ali i direktnu pretnju učesnicima protesta. Zahtevamo od nadležnog tužilaštva da reaguje i da za mnoge stvari nenadležnog predsednika Srbije krivično procesuira - navele su Dveri u saopštenju.
Dveri su ocenile da je "Vučić postao svestan da su studenti digli celu Srbiju na noge" i da "njegovi svakodnevni nastupi više ne prolaze kod građana zbog čega je u panici i pokušava da organizuje građanske sukobe i osveti se svima koji misle drugačije od njega".
- Jasno je da on to čini kako bi zaštitio političko-mafijaški sistem kriminala i korupcije koji je lično kreirao i kako se ne bi otkrile razmere ogromne pljačke učinjene od strane njega i njegovih najbližih saradnika... Posle ovakvih najava predsednika Republike, ne treba više imati ni promil sumnje da jedino njegovom ostavkom i demontažom njegove mafijaške hobotnice, moguće je promeniti sistem i stvoriti pravnu i slobodnu državu - dodale su Dveri u saopštenju.
Komentari 5
ostavi komentar