Politika

Direktno.rs

02. 01. 2022. 16:54 24

Dve Skupštine POKS-a - Vučić presuđuje!

Pokret obnove kraljevine Srbije (POKS) nepomirljivo se raspao na dva struje, a jedino što im je ostalo kao zajedničko je da se i jedni i drugi bore za naklonost Aleksandra Vučića koji će presuditi ko će biti "legalni" predsednik ove rezervne stranke naprednjaka. Da li će POKS uopšte opstati na političkoj sceni zavisi od Vučićeve procene da li mu uopšte POKS može biti od koristi, jer ova "stranka" i kad je bila cela nije mogla da pređe zbog njih sniženi cenzus od 3%, tako da je teško zamisliti da će u tome uspeti sada kada se podelila na dva dela - čak i u od režima kreiranoj koaliciji da Demokratskom strankom Srbije (DSS).

Naime, u POKS-u se danas i sutra održavaju dve paralelne Izborne skupštine, jedni druge ne priznaju a počele su da pljušte i međusobne krivične prijave gde jedni druge optužuju za falsifikovanje i lažno predstavljanje.
 
Danas se u Topoli odžava Izborna skupština dela POKS-a okupljenog oko bivšeg predsednika stranke i člana odbora direktora Telekom MTEL-a Žike Gojkovića i Mirka Čikiriza, pomoćnika gradonačelnika Kragujevca i člana Skupštine fonda Inex Interexport.Sutra se u Beogradu održava izborna Skupština drugog dela POKS-a okupljenog oko funkcionera naprednjačke vlasti Novog Sada i člana UO Agencijie za licenciranje stečajnih upravnika Vladimira Jelića koji je na svoju stranu privukao Vojislava Mihailovića, gradonačelnika Beograda iz vremena čuvene vlasti Srpskog pokreta obnove (SPO) i čoveka koji se kandidovao za predsednika države 2000. godine u pokušaju da spreči pobedu Koštunice nad Slobodanom Miloševićem.Nikome nije zapravo jasno zašto je došlo do raspada POKS-a jer su predstavnici i jedne i druge struje na Vučićevom kazanu. I jedni i drugi su na državnim funkcijama, a imaju zadatak da u javnosti glume opoziciju ne bi li prevarili makar mali deo opozicionih birača da glasajući za POKS zapravo glasaju za Vučića.
 
Ono što je posebno zanimljivo je da je DSS Miloša Jovanovića, koji se takođe predstavlja kao opozicija, u koaliciji sa POKS-om koji je na svim nivoima u koaliciji sa Aleksandrom Vučićem. Nije teško proceniti na čijoj bi strani bili odbornici POKS-a ako bi posle trećeg aprila ušli u Skupštinu grada Beograda. Bilo kako bilo, ova španska serija se nastavlja, a kao i o svemu što se događa unutar režima, konačnu odluku doneće Vučić.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 24

ostavi komentar
Vidi još

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prema sadrzaju i poklon

Zoran Živković [25.03.2026.]




Video dana

Nećeš dobiti lopticu

Anketa

Da li je za Srbiju dobro da izbori budu održani ove, a ne sledeće godine?

Rezultati