Poznati

[ Izvor: K1 ]

21. 11. 2021. 17:22 5

"Rašina i moja borba za potomstvo traje 10 godina"

Pevačica Goca Tržan i njen surpug Raša Novaković već deset godina vode mukotrpnu borbu za potomstvo. Gostujući na televiziji K1, Goca Tržan je do detalja opisala tu borbu.

- Mnogi parovi ne žele da otkriju ni svojim familijama da idu na vantelesnu oplodnju, jer kod nas na Balkanu postoji jedan primitivan stav da ljudi koji ne mogu prirodno da začnu da su to ili manje muškarci ili žene, da manje vrede kao ljudska bića - rekla je Goca Tržan.

Ona  je podelila svoje iskustvo na klinikama.

- U čekaonicama su pored mene uvek bili skrušeni ljudi. Lekari su tu da pomognu, ali nisu bogovi. Mnogo je bitno da kroz taj proces postupate pozivitno, pa čak i ako ne uspe ne znači da smo moj suprug i ja manje vredni kao ljudska bića, ja sam se sa tim odavno pomirila. Moja i Rašina borba za potomstvom traje od kako smo zajedno - već 10 godina - rekla je Goca za K1.

Pevačica je otkrila da se radi o ogromnoj sumi novca kada je vantelesna oplodnja u pitanju.

- Jedna vantelesna oplodnja vas košta od 3.000 do 5.000 evra, a lekove koje primate po 12 dana su oko 2.000 evra. Testovi su od 160 evra pa na gore. Morate ozbiljno da ekonomišete budžet, neki parovi moraju i da dignu kredit.

Goca je otkrila kakve sve negativne komentare dobija od raznoraznih ljudi.

- Spočitavali su mi sa koliko godina sam se odlučila da ostanem trudna i rekli da treba da ćutim, da budem skromna i da će mi Bog dati dete ako je tako suđeno. E, baš takav pristup prena ženama i muškarcima na ovim prostorima dovodi do toga da mnogi parovi ćute o tome - zaključila je Goca Tržan za televiziju K1.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 5

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


PortretISTI

Zoran Živković [25.06.2025.]




Video dana

Dodaj mi klešta

Anketa

Da li ćete na Vidovdan biti na protestu u Beogradu?

Rezultati