Zabava
24. 03. 2026. 13:07 1
OD TEŠKIH POSLOVA DO ZVEZDA: Nećete verovati šta su radili Lepa Brena, Dino Merlin i drugi pre slave
Pre nego što su uzeli mikrofon u ruke i osvojili publiku, mnoge poznate ličnosti sa domaće scene prošle su kroz razne, često veoma zahtevne poslove. Od fizičkog rada do kancelarijskih poslova, put do uspeha bio je sve samo ne lak.
Milica Pavlović je na početku karijere radila u štampariji u Švajcarskoj, a zarađeni novac iskoristila je da renovira kuhinju baki i deki.
S druge strane, Barbara Bobak gradila je samostalnost radeći kao kopirajter za stranu firmu, ali i u teretani, dok je paralelno studirala programiranje.
Pre nego što je postala prepoznatljivo TV lice, Sanja Marinković živela je u Londonu gde je radila u pekari, a potom i u butiku, pokušavajući da se izbori sa visokim troškovima života.
Nadica Ademov je, pak, zajedno sa roditeljima prodavala robu na pijaci pre nego što je stekla popularnost.
Velika zvezda Lepa Brena, rođena kao Fahreta Jahić, nekada je radila kao bebisiterka, a zanimljivo je da je čuvala upravo Anu Štajdohar.
Ana Sević je pre estrade bila zaposlena u kancelariji.
Put Dina Merlina nije bio jednostavan – radio je fizičke poslove i noćne smene u fabrici u Vogošći dok je sanjao o muzici.
Dragana Todorović (Jana) je pre pevačke karijere radila kao nastavnica muzičkog u nekoliko škola na Kosovu.
Ni Momčilo Bajagić Bajaga nije odmah došao do uspeha – prodavao je ešarpe u Knez Mihailovoj ulici.
Nada Obrić je čak jedanaest godina radila kao pravnica u opštini u Sarajevu.
Haris Džinović je zarađivao kopajući kanale i prodajući novogodišnje čestitke.
Pre nego što se preselila u Srbiju, Indira Radić radila je kao medicinska sestra u Zagrebu.
Toma Zdravković se još u osnovnoj školi oprobao u glumi kao član amaterskog pozorišta, a kasnije je radio i fizičke poslove u bolnici, dok ga nije otkrila Silvana Armenulić.
Tokom studija, Ana Stanić držala je časove latinskog i pomagala đacima da polože popravne ispite.
Sanja Kužet je pre televizije zarađivala kroz modeling.
Olja Karleuša je radila u butiku, gde joj je kasnije pružena prilika za prvi album.
Goca Tržan je još kao mlada počela da radi i nije birala poslove, pa je, između ostalog, prodavala i sladoled.
Miloš Bojanić bio je direktor u saobraćajnom preduzeću.
Nina Badrić je radila u butiku, gde ju je primetio Dino Dvornik i podstakao da uplovi u muzičke vode.
Komentari 1
ostavi komentar