Zabava
19. 02. 2025. 11:56 0
Dajana ju je zvala "ROTVAJLER"! Tajni nadimici kojima su Hari i Vilijam ismevali maćehu Kamilu
Poznato je da je Harijev otac kralj Čarls III godinama varao princezu Dajanu s Kamilom, pa je odnos njegovih sinova VIljiama i Harija s njom uvek bio pun tenzija.
Iako princ Vilijam danas izgleda kao da odlično funkcioniše sa ženom zbog koje je njegova pokojna majka dugo patila, on i njegov mlađi brat princ Hari su se dugo borili da je prihvate i često ogovarali.
Princ Hari, vojvoda od Saseksa, šokirao je svet početkom 2023. godine, kada je konačno objavljena njegova autobiografija "Rezerva".
Već nazivom memoara princ Hari je privukao mnogo pažnje i najavio da će otkriti mnogo toga o odnosima unutar britanske kraljevske porodice, a jedna od važnih tema u njima bila je njegova maćeha kraljica Kamila.
Poznato je da je Harijev otac kralj Čarls III godinama varao princezu Dajanu s Kamilom, pa je odnos njegovih sinova VIljiama i Harija s njom uvek bio pun tenzija.
Kako je Čarls izneverio sinove zbog Kamile?
Princ u knjizi nije štedeo Kamilu, pa je tako rekao da ga je maćeha "žrtvovala na svom ličnom PR oltaru" kako bi popravila svoj imidž u javnosti, a optužuje Čarlsa i Kamilu da su dojavili medijima da je koristio drogu i poslali ga 2002. na rehabilizaciju kako bi Čarls u javnosti delovao kao brižan otac.
Hari je otkrio i da su se njegov stariji brat princ Vilijam i on dogovorili da prihvate Čarlsovu ljubavnicu kada su shvatili da je njihova veza ozbiljna i da je jedini uslov bio da se on ne ženi njom. Međutim, vremenom su morali da prihvate očevu ljubav prema Kamili, a današnji kralj oženio se dugogodišnjom ljubavnicom 2005. godine.
Tajni nadimci koje su prinčevi Vilijam i Hari dali Kamili
Što je veza Čarlsa i Kamile bila ozbiljnija, to su Vilijam i Hari češće morali da viđaju ženu zbog koje je njihova majka godinama bila nesrećna.
Zato nije ni čudo što su o njoj često pričali iza leđa, a kraljevski biograf Tom Kvin je u razgovorima sa dvorjanima otkrio i da su za nju imali niz uvredljivih nadimaka. Neki od njih su ledi Magbet, Veštica sa Zapada i Kruela de Vil.
Poznato je da su Dajana i Kamila imale mnogo uvredljivih nadimaka jedna za drugu, a pokojna princeza je suparnicu najčešće zvala rotvajler.
Navodno Kamila iz mnogo razloga uopšte nije želela da postane kraljica-supruga kada Čarls jednog dana sedne na tron i često je pitala muža mogu li da izbegnu to nekako i reše se protokola, koji je nazivala "s****m". Kralj, koji "mrzi psovanje", govorio joj je:
– Radiš to zbog mene, draga.
Komentari 0
ostavi komentar