Slobodno vreme

Aleksandra Isailović (Izvor:N1)

16. 04. 2026. 14:30 3

Aleksa i Milena posetili jednu od NAJOPASNIJIH plaža na svetu pa otkrili zašto je toliko JEZIVA: Ljudima je pozlilo, dobijali su napad panike (VIDEO)

Kelingking plaža na ostrvu Nusa Penida postala je globalni simbol Balija zahvaljujući litici u obliku T-Reksa. Ipak, iza spektakularnih fotografija krije se jedna od najopasnijih staza na svetu, na kojoj fizička sprema često nije dovoljna.

Srpski influenseri Aleksa Todorović i Milena Borenović dokumentovali su svoje iskustvo silaska do ove skrivene plaže, a njihova svedočanstva potvrđuju ono na šta lokalni vodiči već dugo upozoravaju: Kelingking nije mesto za klasičan odmor, već ozbiljan poduhvat koji testira i fizičku i mentalnu snagu.

Do Kelingking plaže ne postoje uređene stepenice ili sigurnosne ograde na koje su turisti navikli u Evropi. Radi se o uskoj stazi, improvizovanim stepenicima od kamenja i korenja i klizavim površinama na ivici ambisa.

"Ovo je, u najmanju ruku, bilo jedno vrlo neprijatno iskustvo. Ozbiljna priprema je potrebna za spuštanje na Kelinking plažu", kaže Aleksa.

"Da li ste isplati? Ako mene pitate, da, ali verujte mi nećete uživati u procesu. Ljudima je pozlilo, dobijali su napad panike. Ja nisam uspeo ni desetinu puta da snimim, jer je stvarno dosta nebezbedno i klizavo, ali hajde, sada možemo da se pohvalimo da smo i ovo uradili! I to pre nego što su sagradili lift", pohvalio se.

Čak i za one koji savladaju surov teren i spuste se do samog peska, opasnost ne prestaje, jer Kelingking je poznata po snažnim talasima (Indijski okean ovde udara svom silinom direktno u obalu) i jakim strujama (kupanje je često strogo zabranjeno jer struje mogu povući plivače daleko od obale u roku od nekoliko sekundi), a zbog nepristupačnosti terena, svaka intervencija spasilačkih službi je ekstremno otežana.

Zbog sve većeg broja nesreća i ogromnog pritiska turista koji žele "savršenu fotografiju", lokalne vlasti su najavile izgradnju lifta koji bi trebalo da olakša pristup plaži. Iako bi to povećalo bezbjednost, mnogi ljubitelji prirode strahuju da će Kelingking time izgubiti svoju divlju lepotu i postati samo još jedna komercijalna atrakcija, piše N1.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 3

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prema sadrzaju i poklon

Zoran Živković [25.03.2026.]




Video dana

Drži formaciju

Anketa

Da li je težak poraz Viktora Orbana na izborima očekivan?

Rezultati