Kultura

27. 11. 2025. 23:22 0

Željko Obradović je stigao i do čuvenog filma: Evo koji naši sportisti su se oprobali i kao glumci (VIDEO)

Obično se muzičari oprobaju i u glumi, ali ima i naših sportista i trenera, među kojima je i Željko Obradović, koji su zabeležili po jednu ili više uloga.

Možemo reći da su Vlade Divac i Boban Marjanović ostvarili najzapaženiji uspeh u filmskim vodama, ali oprobali su se i Aleksandar Šapić, Sale Đorđević, ali i Željko Obradović, koji je upravo podneo ostavku na mesto trenera Partizana.

Vlade Divac

Vlade Divac, jedan od najpoznatijih srpskih košarkaša, pojavljivao se i u brojnim filmskim i televizijskim projektima. Njegove glumačke uloge najčešće su bile cameo nastupi, posebno u američkim filmovima koji su koristili popularnost NBA zvezda.

Debitovao je u filmu Driving Me Crazy (1991), zatim se pojavio u serijama Good Sports, Coach, Rachel Gunn, R.N. i Married… with Children. Veliku vidljivost stekao je u kultnom filmu Space Jam (1996), gde tumači samog sebe, kao i u komediji Eddie iste godine.

Kasnije je glumio u filmu Juwanna Mann (2002), a imao je i kratku ulogu u domaćem filmu Mi nismo anđeli 3 (2006). Pored ovih projekata, Divac je bio veoma zapažen i u popularnoj seriji Crni Gruja, gde je sa humorom tumačio lik vampira Toze.

Boban Marjanović

Boban Marjanović, iako je pre svega poznat kao vrhunski košarkaš, u poslednjih nekoliko godina je sve aktivnije kročio i u svet filmova i serija. Njegova glumačka karijera počela je još 2015. godine, kada je imao kratku ulogu u srpskom filmu Bićemo prvaci sveta.

Međunarodnu pažnju skrenuo je 2019. godine kad se pojavio u hit-filmu John Wick: Chapter 3 – Parabellum, gde je tumačio negativca po imenu “Ernest” i učestvovao u akcionoj sceni sa glavnim likom.

Nakon toga, nastavio je da gradi filmsku karijeru — igrao je u filmu Hustle (2022) i u komediji Self Reliance (2023).

Najnovije, Marjanović je angažovan i u velikom holivudskom projektu — biće deo serije Robin Hood (2025), gde je navodno angažovan za ulogu pod imenom “Drogo”.

Aleksandar Šapić

Pre politike, a tokom bavljenja sportom, Aleksandar Šapić obrao se u kultnom filmu Kad porastem biću kengur iz 2004. godine, kao Gangula, što je nadimak koji se pominje i kasnije.

Osim toga, on i košarkaš Igor Rakočević pojavili su se kao gosti u seriji Andrija i Anđelka 2016. godine.

Nebeska udica

Poznati film Nebeska udica Ljubiše Samardžića snimljen je brzo nakon bombardovanja i obrađuje ovu bolnu temu.

Jedna od bitnih tema je košarka, pa se tako u filmu pojavljuju Aleksandar Saša Đorđević, Dejan Bodiroga, Željko Rebrača i Željko Obradović.

Dušan Kecman

Dušan Kecman našao se u filmu 1 na 1 Mladena Matičevića, pre nego što je postao čuveni košarkaš, gde je odigrao basket sa glavnim junakom u tumačenju Zorana Čiče.

Dušan Savić

Dule Savić pojavio se kratko u legendarnim Munjama, iako se njegovo ime pre toga pominjalo u poznatim scenama iz filma Rane.

Državni posao

Serija Državni posao često ima goste, među njima su bili i sportisti, pa su se tako pojavljivali između ostalih Nikola Jokić, Ana Ivanović, Jelena Janković, Darko Miličić, Predrag Danilović, Dejan Tomašević i Bobi Marjanović.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Rešavanje problema

Zoran Živković [26.11.2025.]




Video dana

Ko je ugasio svetlo?

Anketa

Hoće li Željko Obradović ostati trener Partizana?

Rezultati