Kultura

Direktno.rs

30. 10. 2025. 13:30 0

Iznenada umrla zvezda serije „Princ sa Bel Era“ u 43. godini

Glumac Flojd Rodžer Majers mlađi, poznat po ulozi mladog Vila Smita u kultnoj seriji „Princ sa Bel Aira“, preminuo je u sredu u 43. godini života.

Tužnu vest potvrdila je njegova majka Reni Trajs za TMZ, otkrivši da je uzrok smrti bio srčani udar.

Prema rečima Reni Trajs, Flojd Rodžer Majers mlađi preminuo je u ranim jutarnjim satima u svom domu u Merilendu. Flojdova majka dodala je da, nažalost, to nije bio njegov prvi srčani udar – u poslednje tri godine preživeo ih je čak tri

Razgovarali smo noć pre nego što je preminuo. Ništa nije nagoveštavalo da će se dogoditi nešto tako strašno“, rekla je skrhana majka, prenosi Tportal.

Majers je glumačku karijeru započeo početkom devedesetih, a prvu ulogu ostvario je 1992. upravo u seriji „Princ sa Bel Aira“, gde je tumačio mladog Vila Smita. Iste godine pojavio se i u mini-seriji „Džeksonovi: Američki san“, u kojoj je igrao Marlona Džeksona.

Njegova poslednja televizijska uloga bila je 2000. godine u seriji „Mladi Amerikanci“. Nakon toga povukao se iz sveta glume, ali je ostao aktivan na drugim poljima. Bio je jedan od osnivača organizacije Fellaship Men’s Group, koja se bavi podrškom muškarcima u suočavanju s emocionalnim i mentalnim izazovima.

Prema zvaničnoj stranici projekta, Fellaship „stvara siguran prostor bez osuđivanja, gde muškarci mogu biti viđeni, saslušani i podržani“. Majers je često na Instagramu delio objave o aktivnostima svoje organizacije, promovišući važnost mentalnog zdravlja.

Pored toga, bio je vlasnik firme Dr. Duct, specijalizovane za čišćenje ventilacionih sistema i sušilica. Na društvenim mrežama delio je i trenutke iz privatnog života – bio je otac četvoro dece, a često je isticao koliko mu porodica znači.

„Mnogo se toga promenilo, a opet toliko toga ostalo isto. Porodica iznad svega!“, napisao je u objavi iz 2023. uz fotografiju s decom.

Iste godine otvoreno je govorio i o svojim zdravstvenim problemima, otkrivši da je bio u komi.

„Pre samo nedelju dana bio sam u komi, borio se za život. Bog čini čuda. Presrećan sam i zahvalan što sam živ!“, napisao je tada uz fotografiju iz bolničkog kreveta.

Mnogi su izrazili tugu i šok zbog prerane smrti glumca koji je obeležio jedno televizijsko razdoblje: „Srce mi se slama. Imao je samo 42 godine – prerano. Saučešće porodici i svima koji su odrasli uz njegove uloge“, napisao je jedan korisnik.

 

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Zatrpavanje

Zoran Živković [27.10.2025.]




Video dana

Bitno je da se kotrlja

Anketa

Da li treba pooštriti saobraćajne zakone?

Rezultati