Kultura

Direktno

10. 06. 2025. 13:02 0

Prodaje se crveni tepih sa Kanskog festivala: Nećete verovati koliko košta po kilogramu (FOTO)

Tona i po sintetičkog materijala, na kojem su stope ostavile mnoge zvezde svetske kinematografije, u Marseju će "proživeti svoj drugi život"

Crveni tepih sa stepeništa zdanja gde se održava Kanski festival svakodnevno je menjan od 13. do 24. maja koliko je ta manifestacija trajala, a sada je ponuđen na prodaju, i to po ceni od jednog evra po kilogramu.

Jednostavan crveni filc

Tona i po crvenog sintetičkog materijala, na kojem su stope ostavile mnoge zvezde svetske kinematografije, u Marseju će "proživeti svoj drugi život" u rukama stilista, za potrebe pozorišnih trupa ili modnih revija, prenosi Figaro.

- Prodaje se kao jednostavan fini crveni filc, a ne kao tepih sa Kanskog festivala - objasnila je Žana Re, koordinatorka Udruženja za rukovanje otpadom u kreativnom svetu, koje Kanski festival plaća radi "revalorizacije" svojih tepiha.

 

Kako je navela, ta tkanina se ne prodaje kao marketinška zanimljivost festivalskog tepiha, već se preprodaje po istoj ceni po kojoj je i kupljena, pri čemu je cilj da se ponovo upotrebe elementi koji sami po sebi nisu namenjeni za reciklažu, jer Kanski festival vodi računa o zaštiti životne sredine.

Šta sve može da se napravi

- Tako će crveni kanski tepih biti preprodat po ceni od jednog evra po kilogramu - rekla je ona.

- Od kanskog tepiha se mogu praviti klasične ženske tašne, ali i torbe za vinske flaše, futrole za naočare, kao i raznorazni jedinstveni predmeti - objašnjava Elsa Ramuni-Jordikijan, klijentkinja Udruženja.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Magija

Zoran Živković [20.06.2025.]




Video dana

E to je posao!

Anketa

Da li ćete na Vidovdan biti na protestu u Beogradu?

Rezultati