Korona
04. 11. 2020. 14:55 2
REKORDAN BROJ Zaraženo više od 2.400, umrlo šestoro
U poslednja 24 sata zabeležen je rekordni broj novozaraženih koronavirusom u Srbiji, pošto je pozitivno na kovid bilo čak 2.412 osoba. U istom periodu je preminulo šest osoba.
Srbija je danas oborila rekord po broju obolelih, kao i po broju testiranih osoba na koronavirus. Testirano je 12.617 osoba.
Od početka pandemije koronavirusa u Srbiji je preminulo 850 ljudi, pa je procenat smrtnosti u ovom trenutku 1,59 odsto.
Na sajtu covid19.rs se navodi da je sada hospitalizovano 2.104 ljudi.
Prema poslednjim podacima Ministarstva zdravlja i Instituta "Batut", na respiratorima u bolnicama širom naše zemlje nalazi se 53 pacijenata.
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar održao je danas u Palati Srbija sastanak sa direktorima kovid bolnica, nakon kojeg je rekao da je u poslednja 24 sata nešto manje od 400 pacijenata zaraženih koronom moralo da bude zadržano na bolničkom lečenju.
Kako je naveo, u Beogradu je još samo 300 mesta u bolnicama, za danas i sutra.
Komentari 2
ostavi komentar