Korona

[ Izvor: Beta ]

03. 11. 2020. 15:42 0

U Sloveniji još 1.176 zaraženih, umrle 24 osobe

U Sloveniji je u poslednja 24 sata, od 4.587 testiranih, koronavirus potvrdjen kod 1.176 osoba, a umrla su još 24 obolela od Kovida-19, objavila je danas slovenačka vlada, a podaci pokazuju da uprkos rastu broja slučajeva zaraza usporava brzinu širenja.

U bolnicama je trenutno 925 kovid pacijenata, od kojih je 146 na intenzivnoj nezi, pokazuju podaci ministarstva zdravlja, prenela je Hina.

Od ukupnog broja testiranih u poslednja 24 sata 25,6 odsto je zaraženih, a podaci poslednje dve nedelje pokazuju da broj novih zaraza i dalje raste, ali ne prethodnim tempom, što je ohrabrujuće, rekao je danas na konferenciji za novinare portparol vlade za Kovid-19 Jelko Kacin.

Dodao je da se postepeno smanjuje i procenat zaraženih među testiranima, ali pre svega zbog izmene protokola o testiranju. Pravi pokazatelj stanja je popunjenost kapaciteta u bolnicama koje su pod velikim pritiskom, pojasnio je Kacin, izrazivši zabrinutost i brojem rasta umrlih koji je poslednjih dana konstantno veći od 30, pa se broj preminulih od početka epidemije povećao na 412.

Bojana Beović, šefica stručnog tima vlade za Kovid-19 rekla je da je broj ukupno potvrđenih zaraza od početka epidemije prešao 36 hiljada, a aktivno je više od 23 hiljade.

Ona je navela da se razmišlja da se i u Sloveniji uvedu tzv. brzi testovi koji nisu toliko sigurni kad se radi o rezultatima, ali će biti široko dostupni i to je potencijalni način da se drugi talas epidemije stavi pod kontrolu.

Kako danas prenose slovenački mediji, bolnice se reorganiziraju u skladu s očekivanjima da će se broj hospitalizacija i dalje povećavati, ali se oseća jak nedostatak potrebnog medicinskog kadra.

U ljubljanskom Univerzitetkom kliničkom centru (UKC) ocenjuju da im trenutno, zbog dužih bolovanja, porodiljskog odustva i izolacija zbog Kovida-19 nedostaje oko 400 sestara, a počinju da se organizuju i trodnevni kursevi za dobrovoljce Crvenog krsta. Dobrovoljci se angažuju i u domovima za starije, gde je situacija sa zarazama i nedostatkom kadra takođe kritična, javljaju mediji.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Stolice

Zoran Živković [19.12.2025.]




Video dana

Želim ti mirnu plovidbu i sigurnu luku

Anketa

Gde ćete dočekati Novu godinu?

Rezultati