Beograd
04. 02. 2026. 21:09 1
Održan skup podrške učeniku Pete gimnazije koji proživljava pritiske (FOTO/VIDEO)
Ispred Pete beogradske gimnazije održan je skup podrške učeniku ove škole Lazaru Zgonjaninu koji je, kako naveo njegov advokat, "neprikladno" saslušavan u školi jer je davao izjave za N1.
Kako javlja naš reporter sa terena, ispred škole su se okupili brojni đaci i roditelji ove škole, a održana je i tribina.
Na skupu su se pojavili i bajkeri, kao i ratni veterani.
Na skupu je rečeno da je Peta gimnazija poznata kao škola koja, uz znanje, stvara slobodnomisleće mlade ljude, a da je sada više nalik na "staljinistički gulag, u kojem je diktator poslao upravnika da ih pokori i slomi duh“.
Na ovom skupu je i reditelj Janko Baljak.
- Škola je bila simbol slobode, kritičkog mišljenja… Dočekali smo da ova vlasti, na čelu sa ministarstvom osvete, smišlja gomile gadosti. Ovo što se dešava sa Petom gimnazijom je nešto što će se izučavati u istoriji beščašća ove države - rekao je on.
Podsetimo, Lazar Zgonjanin govorio je za N1 o tome čime je v.d. direktorka škole Danka Nešović zaslužila Svetosavsku nagradu i naveo sve načine kojima je ona, kako je tada istakao, uzrokovala urušavanje obrazovanja u ovoj školi.
Advokat Saveta roditelja Pete beogradske gimnazije Goran Cvetkovi objasnio je da bi Lazar Zgonjanin mogao bi bude suočen sa "disciplinskom kaznom udaljavanja iz škole".
Advokat Saveta roditelja i roditelj učenika Pete gimnazije Goran Cvetković rekao je kako pitanja školskog psihologa nisu bila prikladna i u okviru onoga što bi psiholog trebalo da pita učenika.
- Ono što nam je Lazar rekao to je da se radilo o nekim ne metodama koje jedan psiholog ne bi trebalo da primenjuje prema učenicima jer bi trebalo da postoji odnos poverenja između psihologa i učenika, ovo je bio više policijsko ispitivanje - smatra Cvetković.
Neka od pitanja, kako kaže Cvetković, bila su “ko ti je omogućio kontakt i da li te neko plaća”.
Komentari 1
ostavi komentar