Beograd
01. 07. 2025. 08:15 1
Evo gde su trenutno blokade u Beogradu: Od NBG do Bulevara
Osim raskrsnice kod Pravnog fakulteta, blokirana je i Ulica Kraljice Marije, u čijoj blizini se nalazi Mašinski fakultet. Kako javlja reporter Nova.rs, prevrnuti kontejneri nalaze se na nasred kolovoza, zbog čega više autobusa čeka jer ne može da prođe. Ulica je potpuno zatvorena, a autobusi koji saobraćaju ovom trasom - 77 i 79 idu drugom trasom, do raskrsnice u Cvijićevoj. Od jutros je blokirana i raskrsnica Jurija Gagarina i Gandijeve, zbog čega tramvaji i autobusi stoje u mestu.
Građani i studenti u više gradova širom Srbije već dva dana organizuju blokade ulica i raskrsnica, ali, iako su do kasno noćas mnoge ulice bile blokirane, saobraćaj je u Beogradu uglavnom normalizovan, ali ne u svim delovima grada.
Tako je fizička blokada na raskrsnici Bulevara kralja Aleksandra i Beogradske ulice koja je sinoć uspostavljena, i dalje u toku, te je saobraćaj u ovom delu grada onemogućen.
Slična situacija je i u Ulici Kraljice Marije, koja je sa svih strana "ograđena" i blokirana prevrnutim kontejnerima.
Kako javlja reporter Nova.rs, studenti neprestano postavljaju kontejnere, dok ih komunalni radnici odnose.
Ljudi se, navodi se, nekako provlače, pa čak i sa vozilima.
Ipak, autobusi ne mogu da prolaze, te oni ovog jutra stoje u ovom delu grada, dok se linije 77 i 79 kreću izmenjenom trasom - idu do raskrsnice u Cvijićevoj.
Od jutros je uspostavljena blokada i na Novom Beogradu, tačnije na raskrsnici Jurija Gagarina i Gandijeve, zbog čega tramvaji i autobusi stoje u mestu.
Kako se vidi na fotografijama koje je objavila Stranka slobode i pravde, građani stoje na pešačkom prelazu čime onemogućavaju saobraćaj.
Komentari 1
ostavi komentar