Beograd
12. 04. 2024. 11:06 0
SSP: Dok građani gube živote jer izostaje intervencija Hitne, direktor DZ je u kampanji
"Dok naši sugrađani gube živote jer opet izostaje pravoremena intervencija hitne pomoći u Grockoj, direktor Doma zdravlja je u kampanji za beogradske izbore i 56. na listi 'Aleksandar Vučić - Beograd sutra'", navodi se u saopštenju OO Stranke slobode i pravde Grocka, koje prenosimo u celosti.
"Nažalost, još jedan smrtni slučaj u Kaluđerici dokaz je da je izostanak hitne pomoći ovde praksa, a da ovakva treća po redu tragedija u poslednjih mesec dana nije izolovani slučaj, već deo alarmantnog stanja zdravstvenog sistema koji ne pruža adekvatnu zaštitu građanima i izaziva opravdanu uznemirenost.
Meštani naše opštine zaslužuju odgovore i sigurnost da će njihovi zdravstveni problemi biti adekvatno rešavani. Ova vlast se time ne bavi, za njih su ljudi samo broj.
I dok su zdravlje i životi naših sugrađana na kocki, Stranka slobode i pravde Grocka očekuje hitnu reakciju i obećava da nećemo odustati od borbe za fer i demokratske izbore i pobede na takvim izborima, a onda će svaki pojedinac imati zdravstvenu zaštitu koju zaslužuje Ustavom i zakonima ove zemlje", zaključuje se u saopštenju OO Stranke slobode i pravde Grocka.
Komentari 0
ostavi komentar