Beograd
08. 04. 2024. 09:41 0
Počeo upis dece u beogradske vrtiće
Sekretarka Grada Beograda za obrazovanje i dečju zaštitu Aleksandra Čamagić izjavila je da je na portalu e-Uprava ovog ponedeljka počeo upis dece u beogradske vrtiće, koji traje do 17. maja, a na raspolaganju je nešto više od 14.000 mesta.
- Do polovine juna očekuju se preliminarni spiskovi, a konačna rang lista se očekuje početkom jula - rekla je Čamagić za Radio-televiziju Srbije.
- Ovo samo jeste jedan trenutak kada se pravi presek, s obzirom na to da radna godina traje do 31. avgusta i da sada već vidimo koliko ćemo u tom momentu imati, imati novih mesta - rekla je ona.
Na portalu e-Uprava, pokretanjem usluge e-vrtić, rodtelji treba da popune obrazac, a donošenje izvoda iz matične knjige rođenih, uverenje o prebivalištu i o zaposlenju nije potrebno, jer se podacima pristupa automatski.
Komentari 0
ostavi komentar