Beograd
09. 02. 2021. 19:56 1
I fasade pitaju: Ko je rušio u Savamali? (VIDEO)
Uskoro se navršava petogodišnjica rušenja u Savamali, a to pitanje je i dalje nerešeno. U noći između 24. i 25. aprila 2016. godine nepoznati počinioci srušili su pod fantomkama objekte u Savamali, a policija tada nije reagovala na pritužbe građana. Da građani i dalje očekuju odgovor na pitanje "Ko je rušio u Savamali?", govori bezbroj grafita na fasadama Beograda. Direktno.rs obišao je pomenute fasade i pripremio prilog o grafitima koji traže odgovor na pitanje ko su "kompletni idioti", kako je tadašnji premijer Srbije Aleksandar Vučić nazvao počinioce.
Kao što možete videti u prilogu, mnogi građani su svoje nezadovoljstvo povodom fantomskog rušenja Savamale izrazili pišući grafite na fasadama Beograda. Neko bi ovaj čin mogao nazvati vandalizmom, ali kako onda okarakterisati ono što su "kompletni idioti" uradili pod maskama, usred noći, bez ikakve najave?
Iako je suđenje za rušenje u Hercegovačkoj konačno počelo, još uvek građani nemaju predstavu ko je dozvolio da se tako nešto dogodi. Suđenje je počelo, ali po svemu sudeći, grafiti će još dugo čekati odgovor.
Komentari 1
ostavi komentar