Svet

[ Izvor: Telegraf.rs ]

05. 01. 2026. 07:04 5

Tramp najavio novu vojnu intervenciju SAD? Ovo je naredna meta

Venecuela možda neće biti poslednja zemlja u kojoj bi SAD mogle da intervenišu, izjavio je Donald Tramp, a potom je rekao da je SAD "apsolutno potreban Grenland".

- Apsolutno nam je potreban Grenland - rekao je on, napominjući da je to ostrvo, koje pripada Danskoj, "okruženo ruskim i kineskim brodovima".

Tramp je do ove izjave došao nakon što je, u intervjuu za The Atlantic, upozorio potpredsednicu Venecuele i vršiteljku dužnosti predsednika Delsi Rodrigez da ne prkosi Sjedinjenim Američkim Državama.

- Ako ne uradi ono što je ispravno, platiće veoma veliku cenu, verovatno veću nego Maduro - rekao je predsednik SAD u telefonskom intervjuu za The Atlantic.

Tramp je prethodnog dana izjavio da bi SAD želele da "upravljaju" Venecuelom nakon hvatanja Nikolasa Madura.

Rekao je da je Rodrigez "spremna da uradi ono što smatramo neophodnim", u upadljivom kontrastu u odnosu na prkosni govor koji je održala ubrzo nakon toga.

U intervjuu je naznačio da promenu režima smatra legitimnim ciljem, nakon protivljenja iz delova američke desnice koji su kritični prema stranim intervencijama.

- Znate, obnova tamo i promena režima, kako god hoćete to da nazovete, bolje je od onoga što imate sada. Ne može biti gore - rekao je on.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 5

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Neželjeni poklon

Zoran Živković [02.01.2026.]




Video dana

Sve je pod kontrolom

Anketa

Da li verujete da će vam 2026. godina biti uspešnija od prethodne?

Rezultati