Svet
17. 12. 2024. 14:44 1
Snimak eksplozije u Moskvi u kojoj je poginuo ruski general
Visokopozicionirani general ruske vojske i šef nuklearnih, bioloških i hemijskih odbrambenih snaga Igor Kirilov ubijen je u eksploziji u Moskvi. Na društvenoj mreži X se pojavio snimak trenutka eksplozije i pogibije generala i njegovog pomoćnika.
General Kirilov je napuštao stambenu zgradu kada je eksplodirao eksploziv skriven u obližnjem skuteru, saopštio je ruski istražni komitet.
Ukrajinski bezbednosni izvor je rekao da Ukrajina stoji iza ubistva general-potpukovnika Kirilova u Moskvi.
Kirilov je bio zadužen za ruske snage za nuklearnu zaštitu. Na čelo tih snaga postavljen je u aprilu 2017. godine.
Prema ruskoj agenciji Tass, pohađao je Višu vojnu školu za hemijsku odbranu Kostroma.
Ukrajinska bezbednosna služba (SBU) u ponedeljak je u odsustvu osudila Kirilova zbog korišćenja zabranjenog hemijskog oružja u Ukrajini, izvestio je Kijev independent.
SBU tvrdi da je pod Kirilovom, Rusija koristila u Ukrajini hemijsko oružje skoro 5.000 puta.
Kirilov je bio pod sankcijama Britanija i Kanade, između ostalih, zbog svoje uloge u ratu u Ukrajini.
Komentari 1
ostavi komentar