Svet

Beta

16. 03. 2020. 22:23 0

Severna Makedonija zatvara sve granice, ali i aerodrom

Vlada Severne Makedonije odlučila je večeras da zatvori sve granične prelaze i međunarodni aerodrom u Skoplju.

"Granični prelazi se zatvaraju za prelaz stranih državljana, putnika i vozila, osim za ulazak i tranzit teretnih vozila, predstavnika diplomatskog kora i drugih osobe za koje postoji poseban državni ili ekonomski interes", rekao je ministar zdravlja Severne Makedonije Venko Filipče na konferenciji za medije.

On je naveo da se zatvara granični prelaz na međunarodnom aerodromu "Skoplje", osim za državne, vojne, kargo, humanitarne, medicinske i prazne letove po isteku 48 sati od stupanja na snagu ove odluke.

Odluka za zatvaranje drugog, manjeg makedonskog  međunarodnog aerodoma, u Ohridu, doneta je u subotu 14. marta.

Filipče je rekao da je potvrđeno pet novih slučajeva koronavirusa, kao i da dva pozitivna testa koji su pravljeni na privatnoj klinici treba budu sutra potvrđeni zbog različitih protokola.  

Među pet novozaraženih slučajeva četvoro je iz Debra (gradića koji je stavljen u karantin) i  jedna žena iz Skoplja koja se vratila iz Holandije.

Prema podacima Ministarstva zdravlja, u Severnoj Makedoniji su trenutno zaražene 23 osobe korona virusom, od čega su 20 iz Debra i troje iz Skoplja, dok je jedna izlečena. 

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


PortretISTI

Zoran Živković [25.06.2025.]




Video dana

Dodaj mi klešta

Anketa

Da li ćete na Vidovdan biti na protestu u Beogradu?

Rezultati