Srbija
17. 11. 2025. 18:52 0
Sukob ispred Banovine u Novom Sadu: Policija odvukla autobus Jaćimovića, građani potisnuti štitovima, počela privođenja (VIDEO)
Autobus autoprevoznika Milomira Jaćimovića, parkiran ispred zgrade Pokrajinske vlade u Novom Sadu, ovog ponedeljka je odvučen uz snažno policijsko obezbeđenje, nakon čega je došlo do incidenta između građana i pripadnika Žandarmerije.
Kordon policije opremljen za razbijanje demonstracija izašao je iz zgrade Banovine i štitovima potisnuo građane koji su pokušali da spreče odvoženje vozila. Nekoliko desetina Novosađana okupilo se oko autobusa, koji je ranije danas vraćen Jaćimoviću, nakon čega su ga satima čuvali uniformisani policajci.
Uprkos pozivima preko megafona da se povuku, građani su ostali ispred kordona, dok su pripadnici Žandarmerije nastavili da ih potiskuju. Najmanje jedna osoba je privedena, sa lisicama na rukama.
Autobus je potom prikačen za specijalno vozilo šlep-službe i odvezen. Jaćimović, koji već osam dana štrajkuje glađu, proveo je prethodne sate u šatoru postavljenom ispred Banovine, nakon što mu je danas pozlilo i ukazana mu je medicinska pomoć. U kratkoj izjavi za medije rekao je da "narod treba da ide u Beograd jer je ovo bezvlašće i nema drugog načina da se reši".
Njegov maloletni sin izjavio je nakon odvoženja autobusa da će ponovo stupiti u štrajk glađu u znak protesta. Studenti su u međuvremenu pozvali građane da dođu ispred Banovine i pridruže se okupljenima.
Komentari 0
ostavi komentar