Srbija
26. 07. 2025. 09:37 4
Napeto u Valjevu, sukob građana sa policijom
Došlo je do kratkog sukoba građana sa policijom u Valjevu ispred tužilaštva gde je ove subote predviđeno saslušanje četvoro građana koji su uhapšeni nakon protesta protiv iskopavanja litijuma u tom gradu.
Protest građana ispred tužilaštva u Valjevu gde je predviđeno saslušanje privedenih građana koji su učestvovali na protestu protiv iskopavanja litijuma tekao je tokom jutra mirno, ali je u jednom trenutku došlo do guranja sa policijom.
Ispred suda u Valjevu nalazi se kordon policije.
Aleksandar Geratović, otac privedenog Lazara Geratovića iz Šapca, obratio se okupljenima i pitao policiju kome je u interesu da izaziva nerede.
- Mi smo bili apsolutno mirni, došli smo da izrazimo solidarnost sa uhapšenima. Nismo želeli nikakav incident. Vi kao čuvate ulaz u sud, a igrate se guranja sa narodom. Namerno izazivate građanski rat u Srbiji - rekao je Valjevac, obraćajući se policiji.
On je rekao da ne zna da li je policija izmanipulisana, ali "onaj ko ovo režira tačno zna šta radi".
Optužio je predsednika Vučića da je veleizdajnik i da mu "nije važno ako svi izginemo".
- Mi patimo, dok njegova deca drže ukradene miljarde, i vas u plavim uniformama i nas naroda. Uhapsite Aleksandra Vučića zbog izdaje i pljačke - dodao je.
Građani policiji podignutih ruku uzvikuju "kerovi, kerovi".
Četvorica privedenih građana se sumnjiče da su izvršili krivično delo nasilničko ponašanje na skupu.
Podsetimo, 24. jula tokom protesta došlo je do sukoba ispred prostorija SNS između pristalica te stranke i građana, a tom prilikom je i razbijen izlog te stranke.
Komentari 4
ostavi komentar