Srbija
07. 05. 2025. 16:53 0
Stiglo HITNO upozorenje: Stižu nam oluje i grad!
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) upravo je izdao hitno upozorenje.
Jak oblačni razvoj sa intenzivnim plјuskom, gradom i jakim vetrom sa područja Leskovca biće u premeštanju ka zoni Vlasotince – Grdelica (Jablanički okrug), najavio je RHMZ u 15.35.
"Izolovana pojava grmlјavinskih nepogoda sa gradom i jakim vetrom danas (07.05.) je moguća na području Kosova i Metohije i krajnjeg jugoistoka zemlјe.
Sutra (08.05.) se rizik od nepogoda ponovo značajno povećava u centralnom pojasu Srbije – od Kolubarskog okruga na zapadu, preko Šumadije i Pomoravlјa sve do juga Banata i istočne Srbije. Osim grada i olujnog vetra, u oblasti jakih plјuskova očekuje se i velika količina kiše za relativno kratko vreme (20 – 40 mm, lokalno i više)“, najavio je RHMZ, uz napomenu da će za konkretne lokacije izdavati hitna upozorenja jedan do dva časa unapred.
Vreme se malo smiruje tek od petka – i dalje će biti promenljivo, ali s manje padavina i više sunčanih intervala.
Komentari 0
ostavi komentar