Srbija
23. 02. 2025. 11:34 2
Poljoprivrednik: Ako nam ne ispune zahteve, blokiraćemo celu Raču
Grupa poljoprivrednika iz Rače provodi ovaj vikend u hodniku opštinske zgrade, u koju su ušli još u ponedeljak, tražeći smanjenje poreza na imovinu i ostavke opštinskih rukovodilaca. Ukoliko im zahtevi do ponedeljka ne budu ispunjeni, najavljuju blokadu Rače na 24 sata.
Poljoprivrednik Milan Milošević podseća da još od 30. januara protestuju zbog povećanja poreza, te da su nakon 15 dana koje su proveli napolju, ispred opštine, bili prinuđeni da uđu u zgradu opštine da bi se ugrejali i izvršili dodatni pritisak da ih neko primi i razgovara sa njima.
Dodaje i da im je nakon što su uputili kritike na račun opštinskih vlasti da vikendom troše grejanje u zgradi opštine, ovog vikenda grejanje isključeno, te da su poljoprivrednici sada u hladnim prostorijama.
Milošević kaže da od zaposlenih sad skoro da niko ne dolazi na posao i da će, ako im zahtevi ne budu ispunjeni do ponedeljka ili utorka, biti prinuđeni ponovo da izađu na ulice.
- Najverovatnije, za početak, naš odgovor na nemar opštinske vlasti ovde i neodgovornost, jer kažemo, ovde nemamo s kim da razgovaramo, niko ne dolazi više na posao. Blokiraćemo celu Raču na 24 sata za početak - ističe on.
Komentari 2
ostavi komentar