Region
21. 03. 2025. 14:52 0
Stigli prvi rezultati obdukcije žrtava požara u Kočanima
Dekan Medicinskog fakulteta u Skoplju Svetozar Antović i načelnik Instituta za sudsku medicinu Aleksandar Stankov saopštili su da je nakon tragičnog događaja u Kočanima za veoma kratko vreme obavljeno 59 obdukcija tela i identifikacija preminulih.
Kako su istakli na konferenciji za novinare, za ovo je formirano 6 timova, u kojima su, pored veštaka sudske medicine, bili i patolozi. Uključene su i ekipe Ministarstva unutrašnjih poslova.
Utvrđeno je da su sve žrtve umrle od nasilnog gušenja izazvanog direktno požarom. Očekuje se da će svi obdukcijski izveštaji biti gotovi u martu.
Odeća i sve pronađeno kod preminulih nalazi se u Institutu i biće predato Tužilaštvu.
Prema rečima Stankova, odmah po dobijanju informacije o nesreći, u roku od sat vremena, svi zaposleni u Institutu stigli su na svoja radna mesta i sačinjen je plan odgovarajućeg postupanja. Obdukcije su obavljene nad 15 osoba, koje su potom predate pogrebnom zavodu.
- Cilj je bio brz i kvalitetan završetak obdukcija koje su započete 16. marta uveče, a završene ujutru 18. marta, kao i tačna, precizna identifikacija - naglasio je Stankov.
I on i dekan fakulteta izrazili su saučešće porodicama i poželeli brz oporavak povređenima koji su hospitalizovani.
Komentari 0
ostavi komentar