Društvo i ekonomija
27. 11. 2025. 11:44 8
"SNS će u decembru TOK staviti pod nadležnost VJT"
Predsednik Demokratske stranke Srđan Milivojević tvrdi da će se na inicijativu polsanika vladajuće Srpske napredne stranke, 9. decembra u Skupstini Srbije inicirati promena zakona kojom se Tužilaštvo za organizovani kriminal stavlja pod nadležnost Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, kojim rukovodi Nenad Stefanović.
- Ovo tužilastvo je trn u oku mafijaškom rezimu, jer je ono nadležno za najveće afere koje su se do sada dogodile, kao što su Jovanjica, nadstrešnica, Generalštab, a u njegovom posedu su i "Skaj" prepiske, u kojima se pominju imena najviših državnih funkcionera, poput Oskara sa Andrićevog venca - napisao je Milivojević na društvenoj mreži X.
Podsetimo, predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Uglješa Mrdić, koji je 11 dana štrajkovao glađu, rekao je da očekuje da će biti usvojen zakon koji se tiče reorganizacije tužilaštva, a koji bi Javno tužilaštvo za organizovani kriminal, koje trenutno vodi istragu o Generalštabu, stavilo pod ingerenciju Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.
Komentari 8
ostavi komentar