Društvo i ekonomija

[ Izvor: Mediji ]

13. 07. 2025. 19:45 1

LAŽNI MAJSTORI Beograđanka morala da plati samo da bi otišao

Lažni majstori haraju Srbijom, pa kad ne naplate posao, onda vam na silu uzimaju novac za dolazak na kućnu adresu, upozorava Udruženje "Efektiva".

Prema njihovim rečima, prevaranti, obučeni u radna odela, dolaze na vaše pozive, jer svoje reklame oglašavaju samo na internetu i teško se može odmah uočiti da ćete biti žrtva.

- Slučaj nam je prijavila starija sugrađanka. Ona je pozvala majstora za popravku klime, kog je našla putem interneta. Čovek je došao sa rukama u džepovima, obučen u radni kombinezon, bez oznaka firme. Pogledao je klimu i rekao da popravka košta 150.000 dinara. Gospođa se štrecnula, izvinila se majstoru i rekla da je klima plaćena tri puta manje i da se njoj popravka ne isplati - navode u "Efektivi".

Tada joj, otkrivaju oni, bez pardona tražio naknadu za dolazak.

- Majstor je rekao da nije problem i zatražio joj da plati izlazak na teren 5.000 dinara. Suočena sa cenom popravke, gospođa je platila, samo da majstor ode, jer nije želeo dok ne dobije novac. I tako je prevarant zaradio 5.000 dinara, što se kaže "ni orao, ni kopao", sto očigledno i jeste cilj operacije - ističu oni. 

Savet stručnjaka da im zapretite policijom ili inspekcijom, kako bi otišli što pre iz stana. Međutim, dodaju oni, problem je kod starijih ljudi ili žena koje su same u tom trenutku, pa iz straha prevarantima samo daju novac kako bi što pre otišli.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 1

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Savet

Zoran Živković [11.07.2025.]




Video dana

Instrumenti iz kućne radinosti

Anketa

Ko je kriv za nerede na protestu?

Rezultati