Društvo i ekonomija

[ Izvor: Nova ekonomija ]

11. 07. 2025. 18:36 5

ŠOKANTNI podaci iz registra NBS: Jovanjica više nije u blokadi!

Preduzeće „Jovanjica“ d.o.o. više nije u blokadi, ukazuju podaci iz registra dužnika u prinudnoj naplati Narodne banke Srbije (NBS).

Kako se vidi na sajtu NBS, blokada je okončana 10. jula, piše Nova ekonomija.

NBS na sajtu ovog registra navodi da su podaci o broju dana i periodima blokade zvanični i mogu se koristiti za službene potrebe.

Blokada „Jovanjice“ uvedena je 28. novembra 2019. godine, nedugo nakon hapšenja njenog vlasnika Predraga Koluvije.

Iznos blokade dostigao je skoro 200 miliona dinara, pre nego što je firma ovog četvrtka odblokirana.

Pretragom registra računa vidi se da je „Jovanjica“ d.o.o. u petak imala još nekoliko računa sa statusom "blokirana zaduženja“ – ali to ne znači da su ovi računi u blokadi.

Nova ekonomija bezuspešno je pokušala da ovim povodom stupi u kontakt sa vlasnikom „Jovanjice“ Predragom Koluvijom.

Koluvija je uhapšen 13. novembra 2019. godine, kada ga je policija zaustavila zbog bahate vožnje na auto-putu, a on im pokazao policijsku legitimaciju za koju su posumnjali da je lažna.

Istog dana, policija je ušla u gazdinstvo "Jovanjica“ gde je pronašla i zaplenila skoro 660 kilograma osušene marihuane i više od 60.000 stabljika kanabisa, kako su javili mediji.

Protiv Koluvije su pokrenuta dva postupka u kojim ga tužilaštvo označava kao organizatora kriminalne grupe koja je proizvodila marihuanu.

Predstavnici vlasti često su javno relativizovali "Jovanjicu“, pa je tako i predsednik Srbije Aleksandar Vučić ovaj slučaj nazivao "lažnom aferom“

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 5

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Savet

Zoran Živković [11.07.2025.]




Video dana

Uzletanje

Anketa

Ko je kriv za nerede na protestu?

Rezultati