Društvo i ekonomija
15. 02. 2025. 18:47 11
Deklaracija o Vojvodini usvojena na proslavi Dana državnosti
Deklaracija o Vojvodini u Srbiji usvojena je ove subote narodnom aklamacijom, na poziv predsednika Srbije Aleksandra Vučića, na skupu povodom proslave Dana državnosti Srbije u Sremskoj Mitrovici.
- Imamo i mi svoje plenume, mnogo veće nego svi njihovi plenumi zajedno", rekao je Vučić u svom obraćanju.
Vučić je ranije rekao da će, nakon usvajanja Deklaracije na skupu, razgovarati o njenom tekstu sa koalicionim partnerom Savezom vojvođanskih Mađara, a potom je proslediti na usvajanje u Skupštinu Srbije.
On je tokom većeg dela skupa govorio o borbi protiv obojene revolucije, navodeći da dok je živ, neće dozvoliti da "unište Srbiju" i da će se svom snagom boriti za Srbiju, za Kosovo i Metohiju i Vojvodinu, kako je rekao, "ne u Srbiji, jer je Vojvodina Srbija".
- Boriću se onako kako nikada do sada videli niste, kako naši protivnici ne mogu ni da sanjaju... Sada uzvraćamo politički udarac tim slugama onih koji su hteli da sprovedu obojenu revoluciju - kazao je Vučić.
- Javite im da je propala obojena revolucija - uzviknuo je predsednik na kraju.
Komentari 11
ostavi komentar