Društvo i ekonomija
11. 02. 2025. 08:08 19
Vučić opet masno slagao: Kobre nisu osvojile drugo mesto, već 20. (VIDEO)
U pozadini gumi defekta koji je zadesio vozilo u kome se nalazio Aleksandar Vučić neprimetno se otkotrljala još jedna laž predsednika Srbije. U pitanju je plasman Kobri na najprestižnijem svetskom takmičenju specijalnih jedinica.
Kako je pre dva dana javio RTS, pozivajući se na medije i društvene mreže, na putu ka Mokrinu na službenom automobilu predsednika Srbije Aleksandra Vučića otpao je točak. Prema vesti objavljenoj na portalu RTS, Vučić je posle incidenta prešao u drugo vozilo i nastavio obilazak Srednjobanatskog okruga.
Na društvenim mrežama gotovo odmah se pojavila analiza ovog u najmanju ruku neobičnog događaja, a odgovore na neka od ovih pitanja nadležni organi i dalje nisu ponudili:
U senci saobraćajne nezgode zamalo da se provuče još jedna presna laž izrečena iz usta prvog čoveka republike. On je, naime, u direktnom uključenju za televiziju i njenog vlasnika koji ga bespogovorno podržavaju saopštio da su pripadnici njegovog obezbeđenja, Kobre, nedavno učestvovali na najprestižnijem svetskom takmičenju specijalnih jedinica i tom prilikom osvojili visoko drugo mesto, iza Mađara.
Reče Vučić, i slaga.
Naime, kako je pre dva dana javio RTS, Kobre su na pomenutom takmičenju osvojile ne drugo nego dvadeseto mesto. U Dubaiju, gde je takmičenje održano, učestvovalo je rekordnih 105 ekipa iz celog sveta - Kine, Rusije, Sjedinjenih država, Afrike, Azije. Timovi iz Srbije bili su u prvoj trećini u konačnom plasmanu - najbolje su prošle Kobre, osvojivši 20. mesto, SAJ je bio na 31-om, a Žandarmerija na 35-om mestu.
Prvo i treće mesto zauzele su kineske ekipe, a drugo tim iz Kazahstana. Koliko su ozbiljno shvatile takmičenje bivše sovjetske republike govori i podatak da je iz Kazahstana došlo čak 12 ekipa, a iz Kirgistana 5.
- Tokom pet dana takmičenja mogu reći da je bilo i dobrih i manje dobrih momenata. Možda nas u nekim danima nije služila sreća, ali sve u svemu zadovoljni smo konačnim rezultatom. Najvažnije da iza nas nisu ostale mete, popravili smo vremena u svim danima i rezultat je došao. Mi već razmišljamo i krenućemo vrlo brzo sa pripremama za narednu godinu - tim povodom oglasio se Milovan Janković iz odreda Vojne policije specijalne namene Kobre.
Da je Vučić slagao primetio je i bivši predsednik Srbije Boris Tadić, koji je oglasio na društvenoj mreži X.
Ovo nije prvi put da je predsednik republike slagao, a gotovo smo uvereni da nije ni poslednji.
Komentari 19
ostavi komentar