Ostali sportovi

[ Izvor: Sport klub ]

26. 01. 2026. 12:52 0

MVP ne želi da stane, Mandić sad zacrtao četvrto zlato na OI

Bio je Dušan Mandić MVP finalne utakmice, član naravno idealne postave. Iz 35 pokušaja 20 golova, bez dve utakmice protiv rivala idealnim za popunjavanje statistike.

Sumnjičavo je pričao kada se početkom sezone teško povredio.

- Ne znam, nije laka povreda, daleko sam od plivanja - rekao je Dušan Mandić tamo negde u oktobru, piše Sport klub.

Potom je počeo da pliva:

- Radim u bazenu, ide to nekako, ali ne smem još da šutiram.

Krajem prvog dela klupske sezone vest koja je sve oduševila - Manda je igrao za Ferencvaroš.

- Daleko je to od njegove forme, ali tu je. Idemo da ga podignemo što više - komentarisao je selektor Uroš Stevanović na početku priprema.

I podigli su koliko treba, da u Beogradu igra sjajno, da preživi brutaliti protiv Španije. Kao da su mu dve utakmice neigranja protiv Francuske i Izraela omogućile da se odmori a glavu napuni motivacijom toliko primetnom da je bilo jasno da ne može niko da ga zadrži.

Bio je MVP finalne utakmice, član naravno idealne postave. Iz 35 pokušaja 20 golova, bez dve utakmice protiv rivala idealnim za popunjavanje statistike. Ali Mandu to i izdvaja od drugih golgetera. Važna je ekipa. Imao je i četiri asistencije, pet osvojenih lopti, tri bloka.

U finalu nije odmah bilo po želji Srba. A onda se Mandić pokrenuo sa četiri gola, dva iz peterca, šutevima opasnim po život.

Na kraju kada su Mađari krenuli na sve ili ništa, uhvatio je "živu loptu" kada su bili isključeni braća Jakšić i u drugom napadu četvrtim golom rešio meč.

Pričao je italijanski selektor Alesandro Kampanja kako je Mandić šutevima ubio samopouzdanje njegovih golmana. Mogao bi da ga reprizira selektor Mađara Žolt Varga.

Kada se sve završilo Manda je strpljivo u miks zoni izlazio u susret novinarima, pristajao je na poziranje, nigde nije žurio. Od 2014. i Budimpešte četvrto evropsko zlato. Ne zaboravite tri olimpijska i jedno svetsko, nebrojeno puta MVP, najbolji vaterpolista 2024, itd, itd.

- Finale ovakvo ne pamtim. Publika je bila igrač više, sve vreme turnira je bilo tako. Žao mi je onih koji nisu mogli da dođu. U novom formatu smo izdržali pritisak, nepravde, pokazali jedno srce, želje motiv.

Posebno je istakao:

- Svima svaka čas,t naročito Glušcu. Pred himnu nisam mogao da kontrolišem emocije, a video sam njega i znam da će biti veliki golman. Nismo pominjali šta smo prošli. Imali smo jedan cilj, srce u bazenu. Znali koliko će biti teško, a završili smo onako kako gospod Bog kreira.

Za neki dan će u Budimpeštu u nove obaveze. Sebi je zacrtao četvrto olimpijsko zlato. Srbija sa ovakvim Mandom sve može.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Lepe vesti iz Davosa

Zoran Živković [23.01.2026.]




Video dana

Morska krava našla osveženje

Anketa

Da li verujete da će vam 2026. godina biti uspešnija od prethodne?

Rezultati