Ostali sportovi
07. 07. 2025. 12:50 9
Vojvodina OTPUSTILA igrača zbog Tompsona!
Rukometni klubu Vojvodina ekspresno je otpustio Filipa Ivića zbog toga što je bio na koncertu kontroverznog Marka Perkovića Tompsona. Na tom koncertu na kome smo čuli ustaške pokliče i videli ustašku ikonografiju, a Vojvodina je hitno reagovala i odmah raskinula ugovor sa Ivićem, inače reprezentativcem Hrvatske.
Evo šta piše u saopštenju povodom otkaza Filipu Iviću:
"Rukometni klub Vojvodina, kao simbol Novog Sada, Vojvodine i šampionske Srbije, temelji svoje postojanje ne samo na sportskim uspesima, već i na poštovanju prema istoriji, žrtvama i vrednostima koje nas čine ponosnim narodom. Sa zaprepašćenjem smo primili vest da je golman Filip Ivić prisustvovao ustaškom skupu Marka Perkovića Tompsona, događaju koji ne predstavlja nikakvo muzičko okupljanje, već ustaški pir na kom se otvoreno veličaju ideje i simboli koji su za srpski narod sinonim za zločine.
Za nas, kao klub koji nosi grb srpskog naroda, to nije i ne može biti prihvatljivo. U RK Vojvodina nema i neće biti mesta za onoga ko prisustvuje događaju koji vređa uspomene na hiljade nevinih žrtava, na Jasenovac, na "Oluju" i na srpska ognjišta.
Zbog toga je uprava kluba odmah raskinula ugovor sa Filipom Ivićem, jer niko ko stoji rame uz rame sa onima koji slave zlo, ne može istovremeno nositi dres kluba koji pripada ovom narodu i ovom gradu! Naš klub ne deli ljude po naciji ili veri, ali jasno i glasno delimo dobro od zla, ljudskost od neljudskosti, poštovanje od uvrede. I to ćemo činiti dokle god postoji RK Vojvodina.
Hvala svim navijačima i građanima koji razumeju ovu odluku. Naš odgovor nije osveta, već dostojanstvo!!! Naša snaga je ljubav prema Srbiji. Za Novi Sad. Za Vojvodinu. Za Srbiju. Živela Srbija !!!", stoji u saopštenju predsednika kluba Dušana Bajatovića.
Komentari 9
ostavi komentar