Košarka

Milan Zarić

07. 03. 2026. 10:30 4

RAT U EVROLIGI! Gazda PAO ponizio Bodirogu pred celom Evropom

Ni dve titule prvaka Evrope, tri trofeja šampiona Grčke i status jedne od najvećih klupskih legendi nisu bili dovoljni da zaštite Dejana Bodirogu od besa temperamentnog vlasnika Panatinaikosa Dimitrisa Janakopoulosa.

Kontroverzni prvi čovek PAO povukao je potez koji je šokirao košarkašku javnost tokom večitog derbija protiv Olimpijakosa, u kojem su "zeleni" poraženi sa 86:80.

Dok je utakmica još trajala, u dvorani OAKA Arena Janakopulos je naredio da se sa svodova ukloni baner sa likom Bodiroge - čoveka koji je klubu doneo neke od najslavnijih trenutaka u istoriji.

Ubrzo se oglasio i na društvenim mrežama kratkom, ali oštrom porukom: "Sram te bilo!" Poruka je bila direktno upućena predsedniku Evrolige, a kamera grčkog portala Gazeta zabeležila je trenutak kada se sklanja fotografija na kojoj Bodiroga podiže pehar evropskog šampiona iz 2000. godine.

U pozadini svega stoji dugogodišnje nezadovoljstvo Janakopulosa načinom na koji se, po njegovom mišljenju, tretira Panatinaikos u elitnom takmičenju. Grčki biznismen veruje da Bodiroga, kao prvi čovek Evrolige, ne štiti interese kluba u kojem je stekao slavu, posebno kada je reč o sudijskim odlukama.

Iako su burne reakcije vlasnika Panatinaikosa odavno deo košarkaškog folklora, udar na kult Dejana Bodiroge mnogi smatraju potezom nedostojnim kluba takve tradicije. Tokom četiri godine u Atini, Bodiroga je bio simbol dominacije i uspeha, pa je način na koji mu se klub sada "zahvaljuje" izazvao šok i nevericu širom košarkaške Evrope.

Poznajući temperament Janakopulosa, malo ko veruje da je ovo poslednja epizoda u ovom sukobu. Ipak, način na koji je jedna od najvećih klupskih ikona sklonjena sa zidova dvorane ostavio je trajnu mrlju na odnosu kluba prema sopstvenoj legendi.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 4

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Trojna koalicija

Zoran Živković [02.03.2026.]




Video dana

Kako se zabaviti bez interneta

Anketa

Da li će zaista biti održani izbori ove godine?

Rezultati