Košarka
13. 08. 2025. 14:03 0
Grčka i dalje bez Janisa: Ima li razloga za paniku?
Košarkaška reprezentacija Grčke bez Janisa Adetokumba igraće protiv Crne Gore u pripremnom meču pred Evrobasket.
Grčka će se sastati sa Crnom Gorom u Solunu 14. avgusta, a najveća zvezda tima će i dalje biti van terena zbog nerešenog problema sa osiguranjem između grčke federacije i Milvoki Baksa.
Grčka je potvrdila spisak od 14 igrača, Adetokumbo će putovati sa timom, ali neće igrati.
Prema pisanju medija, razlog zašto Janis Adetokumbo još uvek nije učestvovao u utakmicama i treningu sa punim kontaktom - jeste taj što Košarkaški savez Grčke još uvek nije obezbedio potrebnu polisu osiguranja za njega.
Dok su druge federacije već pokrile svoje NBA zvezde skupim osiguranjima, Grčka još nije platila potreban iznos.
Grčki savez je saopštio da su u toku napori da se problem brzo reši, prebacujući deo krivice na Bakse za ono što smatraju nepopustljivim stavom.
Očekuje se da će biti spreman za turnir Akropolj, gde će Grci igrati sa Letonijom (20. avgusta) i Italijom (22. avgusta), nakon čega slede poslednje pripreme protiv Francuske (24. avgusta) pre Evropskog prvenstva u košarci 2025.
Komentari 0
ostavi komentar