Košarka

Milan Zarić

21. 03. 2024. 22:20 2

Real utišao "Arenu": Veliki pad skupo koštao Partizan

Košarkaši Partizana nisu uspeli da se revanširaju Realu za poraz u prošlosezonskom plej-ofu Evrolige, pošto su u punoj "Štark areni" poraženi od "kraljevića" sa 76:88 u 31. kolu Evrolige.

Apsolutno prva figura utakmice bio je Mario Hezonja, koji je meč završio sa 25 poena, dok su se kod crno-belih istakli Frenk Kaminski sa 19, odnosno Džejms Naneli i Kevin Panter sa po 16 poena.

Grobari su jedva čekali duel sa Madriđanima, koji su veliki dužnici crno-belih iz prošle sezone, pa su do poslednjeg mesta ispunili mesta najveće dvorane na Balkanu. I čini se da nikad nisu bili glasniji.

To je dalo vetar u leđa izabranicima Željka Obradovića koji su veoma dobro ušli u meč i tako su pokazali "kraljevićima" da se neće tek tako predati. I na startu smo gledali neverovatnu borbu, nestvarno čvrste odbrane, pa su retki bili momenti kada su igrači dva tima u prvoj četvrtini uspevali da ubace loptu kroz obruč.

A kako se igralo u tih uvodnih 10 minuta, najbolje pokazuje to što je viđeno ukupno 26 poena - 13:13.

Velika borba je nastavljena i u drugom kvartalu. Pretili su čas jedni, čas drugi, pa nijedna ekipa nije uspela da stekne neku osetnu prednost. Praktično, najveći plus u prvom poluvremenu imao je Partizan kada je posle poena Avramovića otišao na 28:23.

Ali, odgovarao je i Real predvođen odličnim Mariom Hezonjom, koji je bio pokretačka snaga gostiju. Stigao je taj minus madridski tim, i ne samo to, već je sa prednošću otišao na veliki odmor - 31:33.

U prvom delu treće četvrtine prisustvovali smo rezultatskoj klackalici, pa nam je gotovo svaki napad donosio promenu tima koji je u prednosti. Međutim, u završnici treće deonice viđen je veliki pad u igri Partizana, što je Real surovo kaznio.

Hezonja se "zapalio" u tim momentima, vezivao je poene, priključio mu se i Kampaco, pa je Real serijom od neverovatnih 14:0 stekao 12 razlike na ulasku u poslednjih 10 minuta - 54:66.

Utithnula je u tim momentima "Štark arena", pa je momentum aposolutno bio na strani Reala. Koristili su "kraljevići" te dobre minute, pa su u završnoj četvrtini otišli i na dotad najvećih plus 17.

Pokušao je Partizan nekako da se vrati, prišao je na minus 12, tada su se i probudili navijači, međutim težak šut je preko ruke pogodio Dek, čime je odbio potencijalni nalet crno-belih. Onda su se nadovezale greške Paritzana u napadu, pa teški poeni Hezonje, kojima je Real otišao na 16 razlike.

Mala nada se pojavila kada je Panter smanjio na 11 razlike, ali je Real i taj napad odbio, mirno je priveo meč kraju i na kraju slavio sa 76:88.

Real se ovom pobedom učvrstio na prvom mestu, pa sada ima skor 25-6 i sa liderske pozicije će u plej-of, dok je Partizan napravio korak unazad u borbi za 10. mesto koje vodi u plej-in. Sada je na učinku 14-17, koliko ima i Efes. Valensija je na 14-16, s tim što meč 31. kola tek treba da odigra u petak protiv Monaka, dok je Olimpija iz Milana na 13-17, a u petak čeka Fenerbahče.

PARTIZAN - REAL 76:88 (13:13, 18:20, 23:35, 22:20)

Dvorana: "Štark arena". Sudije: Fernando Roča, Jakub Zamojski, Rajn Perandi.

PARTIZAN: Avramović 10, Koprivica, Panter 16, Smailagić, Jaramaz, Naneli 16, Trifunović, Anđušić 3, Doužer 3, Ponjitka, Kaminski 19, Kaboklo 9.

REAL: Kozer 10, Abalde 5, Kampaco 7, Gonzalez, Hezonja 25, Alosen, Dek 13, Poarije 7, Tavares 8, Jabusele 10, Ndiaje, Musa 3.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 2

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prateća scenografija

Zoran Živković [19.05.2025.]




Video dana

Gde nestade?

Anketa

Da li će Aleksandar Vučić na zahtev studenata raspisati izbore?

Rezultati