Web portal Direktno.rs koristi kolačiće i Google analitiku u svrhu merenja i prikazivanja oglasa koji su prilagođeni vama. Kliknite na dugme Prihvatam kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno vama. Saznaj više

Košarka

04. 05. 2021. 22:59 1

Armani i Barselona na fajnal-foru Evrolige

Armani i Barselona pobedama u petim utakmicama plej-ofa priključili su se Anadolu Efesu i CSKA iz Moskve na fajnal-foru košarkaške Evrolige.

Armani je u Milanu od samog starta imao prednost nad Bajernom, ali se u poslednjoj četvrtini kockao i doveo je sigurnu pobedu u pitanje. Na poluvremenmu je bilo 50:40 i do kraja meča italijanski klub je preko sjajnog Šildsa, strelca 34 poena, stigao je trijumfa u meču 92:89 i 3:2 u seriji. Kod Bajerna Lučić je postigao osam poena, a Micov će sa Armanijem posle 29 godina u borbu za najjači evropski trofej.

Barselona je potvrdila ulogu favorita protiv Zenita. Kolektivnom igrom, čvrstom odbranom na dviocifrenu prednost otišli su sredinom druge četvrtine i poluvreme dobili 43:30. Higins, Pau Gasol, Kalates i ostali isksuni igrači Barselone nisu propustili priliku da se plasiraju na završni turnir gde će biti favoriti za titulu - 79:53.

Higins je postigao 15 poena, Kalates 12, Dejvis 11 za Barselonu a Pojtres je ubacio 11, a Bili Beron 9 za Zenit.