Fudbal
04. 08. 2025. 17:11 1
Ljajić posle žreba: Nismo na lako ni navikli
Partizan je dobio potencijalnog rivala u plejofu kvalifikacija za Ligu konferencije. To će biti poraženi iz duela između AEK-a iz Larnake i poljske Legije.
Crno-bele bi sudbina ponovo mogla da nevede na Kipar, ali prva prepreka ka tome, i to velika jeste škotski Hibernijan koji u četvrtak dolazi na noge beogradskom klubu.
Povodom žreba govorio je za Sport klub predsednik Partizana, Rasim Ljajić koji je istakao da je sav fokus trenutno na utakmici sa Hibernijanom.
- Fokusirani smo na Hibernijan, na ovo kolo kvalifikacija. Ne možemo da trčimo pred rudu, važno je da prođemo ovo kolo, razmišljaćemo o narednom rivalu, pogotovo što se poznajemo. Sa Hibernijanom nam je sada najvažnija utakmica sezone - rekao je Rasim Ljajić.
Bilo je na žrebu objektivno i lakših i težih protivnika, ali predsednik Partizana očekuje da će ih sreća ipak pogledati.
- Moglo je i lakše i teže. Mi smo očito odabrali teži put u podizanju Partizana, ovo jeste teži, ali je najispravniji put. Mogao je veštački da se pravi i tim i atmosfera, ali bilo bi to kratkog daha. Nismo na lako ni navikli, malo nam je sreće potrebno, kao u fudbalu inače. Očekujem tu sreću zbog truda i napora ove dece koja izgaraju na terenu, koja mukotrpno rade i trude se - naveo je.
Uz pretpostavku da bi rival u plejofu bio AEK iz Larnake, Ljajić se osvrnuo i na prvi dvomeč koji su igrali crno-beli sa Kipranima ovog leta.
- Imali smo sreće u prvoj utakmici u Larnaki. Nije bio rezultat odraz realnog stanja, ali ta sreća nas je napustila u Beogradu. Objektivno gledano, trebalo je da prođemo. Ipak, suviše je rano razmišljati o plejofu, za nas je Hibernijan finale - zaključio je predsednik Partizana.
Partizan će u četvrtak dočekati Hibernijan u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije, a ukoliko prođe ovu rundu, očekuju ga dueli plejofa 21. avgusta u Beogradu i 28. avgusta u gostima.
Komentari 1
ostavi komentar