Fudbal
27. 05. 2025. 10:53 0
Stranci napuštaju Humsku: Partizan neće zaraditi NIŠTA
Veliko raspremanje spremno je u Humskoj kada je reč o igračkom kadru. Tako će se Partizan zahvaliti i dvojici skupocenih pojačanja koji nisu uradili u klubu praktično ništa.
Jung Džun Goh i Žoao Grimaldo ukupno su došli za skoro tri miliona evra. Veliki je to novac za vicešampiona Srbije, pogotovo u situaciji kada klub grca u dugovima i nema luksuz da promašuje sa pojačanjima te vrste. Ovaj put promašili su sa obojicom.
Skupo će to koštati crno-bele. Goh je ove sezone dobio šansu da se pokaže, s obzirom da je i prethodna bila loša. Nije uspeo da se nametne ni kod Aleksandra Stanojevića, ni kod Sava Miloševića koji ga je sklonio van ekipe, pa ni kod Srđana Blagojevića. Odigrao je tek 16 utakmica ove sezone, gotovo sve sa klupe, a upisao je tek jedan gol.
Situacija kada je reč o Žoau Grimaldu je nešto drugačija, ali sa istim ishodom. Peruanac se prvi put otisnuo u Evropu i došao u klub na inicijativu nekadašnjeg sportskog direktora, Ivice Ilieva, ali nije pokazao ništa. Partizan ga je prosledio u Rigu na pozajmicu, Grimaldo ni tamo ne pruža dobre partije. Vrlo često bio je van sastava letonske ekipe, a tek je u poslednjem meču uspeo da upiše asistenciju.
Grimaldu pozajmica traje do kraja novembra, s obzirom da se letonsko prvenstvo igra po drugačijem rasporedu, a posle toga vraća se u Humsku.
Koliko će Partizan zaraditi?
Crno-beli neće zaraditi praktično ništa. Kada je Jung Džun Goh u pitanju, ima ugovor do kraja naredne sezone, međutim, Partizan će gledati da ga se reši po svaku cenu, bez obzira na obeštećenje.
Postoji i opcija da se samo rastereti budžet za plate, pa da se sa Gohom postigne dogovor o raskidu postojećeg ugovora. Partizan ni u jednom slučaju neće vratiti ni blizu novac koji je u Goha uložio (oko 1,3 miliona evra).
Situacija sa Grimaldom je vrlo slična. Peruanac bi mogao da se vrati u rodnu zemlju po isteku pozajmice u Rigi. Da li će to biti nova pozajmica, raskid ugovora ili kupovina, teško je reći u ovom trenutku. Na Grimalda klub definitivno neće računati ni u narednom periodu, a jedno je sigurno – Partizan neće naći klub sa dovoljno, hajde da kažemo smelosti koji će platiti preko milion evra i sanirati finansijsku štetu koju je ovaj transfer doveo, piše Sport klub.
Komentari 0
ostavi komentar