Fudbal
14. 05. 2025. 20:50 1
HOROR NA STADIONU Navijači Dinama MLATILI TURISTE: Jedan zadobio FRAKTURU LOBANJE (VIDEO)
Na severnoj tribini stadiona Maksimir, tik pred početak utakmice Dinama i Slaven Belupa, dogodio se brutalan napad u kojem su huligani pretukli grupu italijanskih turista, među kojima su bila dvojica lekara koji su zadobili teže povrede.
Jedan od povređenih završio je sa frakturom lobanje, dok je drugi prošao sa lakšim povredama, nakon što su ih, prema njihovim rečima, bez ikakve provokacije napala petnaestorica maskiranih napadača.
Italijani su izjavili da ih je posebno potresla činjenica što je u trenutku napada na tribinama bilo mnogo dece i porodica koje su u panici bežale.
- Kada je napad počeo, zavladala je panika. Ljudi – uključujući i mnogo dece – uplašeno i vrišteći su istrčali sa tribina. Taj trenutak je bio traumatičan ne samo za nas, već je pokazao i potpunu nespremnost i nemoć službe bezbednosti.
Nekoliko dana kasnije pojavio se i video napada, na kojoj se jasno vidi kako pripadnici navijačke grupe Bad Blue Boys fizički nasrću na Italijane, navodno zbog toga što su se slikali na severnoj tribini.
Komentari 1
ostavi komentar