05. 10. 2024. 15:40 0

Žota slomio Palas, Alison se ponovo povredio

U prvom subotnjem meču sedmog kola Premijer lige fudbaleri Liverpula pobedili su kao gosti Kristal Palas sa 1:0.

Ni prvi munut nije istekao kada se zatresla mreža Liverpula, ali je gol Edija Nketije poništen zbog ofsajda.

To je bio znak za Liverpul koji je zaigrao ozbiljnije i krunisao inicijativu već u devetom minutu. Diogo Žota je dobio lepu loptu od Kodija Gakpa i mirno je poslao u mrežu.

Nakon nekoliko prilika za Liverpul, od kojih je najbolju promašio Žota, u drugom minutu nadoknade je Kristal Palas mogao do izjednačenja. Ismaila Sar je uputio odličan udarac, ali je Alison Beker kao mačka skočio i odbranio svoj gol.

Din Henderson je sa druge strane bio fantastičan kada je u 57. minutu šut okušao Mohamed Salah.

Propustio je Žota priliku da otkloni neizvesnosti u ovom duelu u 62. minutu, pa su domaći mogli da se nadaju, a gosti su morali da strepe do samog kraja duela.

Zanimljiva je bila odluka Arnea Slota da u prvom poluvremenu odmori Dominika Soboslaja. Mađar je na teren ušao na poluvremenu umesto Aleksisa Mekalistera. Salah je takođe zamenjen, u 72. minutu je umesto njega ušao Luis Dijaz.

Problem za Slota nakon ovog meča može da bude nova povreda Alisona Bekera koga je morao da izvede sa terena u 79. minutu, pa je priliku da stane među stative dobio Vječeslav Jaroš.

Liverpul u sledećem kolu dočekuje Čelsi 20. oktobra, nakon reprezentativne pauze. Kristal Palas će prvu pobedu u sezoni pokušati da pronađe na gostovanju Notingem Forestu.