27. 09. 2024. 22:27 0

Girasi za delirijum Dortmunda - od 0:2 do 4:2

Još jednu goleadu priredili su fudbaleri Borusije iz Dortmunda svojim navijačima, ovog puta sa srećnim krajem po njih.

Ekipa trenera Nurija Šahina savladala je u prvoj utakmici 4. kola Bundeslige Bohum na svom terenu rezultatom 4:2 (1:2), i to posle preokreta u drugom poluvremenu.

Junak domaćih bio je razgoropađeni Seru Girasi, pojačanje iz Štutgarta, u petak uveče dvostruki strelac za Dortmund.

Gvinejac, koji je i minulom kolu, u debaklu protiv bivšeg kluba 1:5, bio strelac, potvrdio je epitet pojačanja, namestio je "nišan" i ovog puta, pa Bohumu nije bilo spasa.

Trgli su se Šahinovi igrači posle nokdauna u prvom poluvremenu, umalo i nokauta u 33. minutu, kada je igrač gostiju Boadu, pri vođstvu Bohuma od 2:0, šutirao tik pored stative.

Tako je ostala da tinja nada da domaći mogu do preokreta, što su toliko puta činili pred svojom vernom publikom.

Prethodno, gostima su opipljivu prednost doneli Bero i De Vit u samo pet minuta, u 16. i 21. Borusiji se nakon debakla u Štutgartu tada smešio novi...

Ali, isplatila se inicijativa u nastavku, superbrzi Adejemi se rastrčao, bio je pokretač svih najopasnijih napada, neuhvatljiv, do kraja je i upisao dve asistencije, a Girasi je bio neumoljiv tokom najjačih udara Borusije.

Najpre je pogodio u 44. minutu, potom je kapiten Džan bio precizan iz penala u 62, da bi sjajni Girasi još jednom matirao golmana Bohuma, za preokret i potpuni delirijum čitavog stadiona.

Tačku na još jednu goleadu Dortmunda stavio je Feliks Nmeka u finišu meča.

Borusija je tako izbegla novu neprijatnost i ostaje pri vrhu tabele Bundeslige.