21. 07. 2024. 20:06 0

Šou Adema Ljajića: Ovaj gol će se "vrteti" (VIDEO)

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su subotički Spartak 3:2 u meču prvog kola Superlige Srbije.

Meč je odigran na atletskom stadionu u Pazaru, jer se glavni teren preuređuje, a na njemu je plesao verovatno najkreativniji igrač čitave lige - Adem Ljajić.Bivši fudbaler Partizana bio je dvostruki strelac na ovom meču, kao i asistent za gol Adešine, prvi koji je razgalio pazarsku publiku.

Bio je to perfektan udarac Aešine, silovit šut posle kojeg je lopta završila u gornjem desnom uglu gola Subotičana.

Tako je "otključana brava" gostiju.

Usledio je najlepši trenutak utakmice - igrao se 32. minut.

Na isto mesto gde je Adešina nedugo ranije smestio loptu, Adem Ljajić je poslao iz slobodnog udarca, preko "živog zida".

Čuvar mreže Subotičana bio je nemoćan.

U nastavku, ritam meča je znatno opao, ali su i viđena tri gola u poslednjih petnaestak minuta meča, i drama pošto su Subotičani prišli na gol zaostatka.

Strelac trećeg gola za Pazarce bio je sveprisutni Ljajić, u toj situaciji plasirao je loptu od stative u mrežu, i tako stavio tačku na svoj savršen meč.

Nešto kasnije, prvi gol za goste postigao je iskusni Vojo Ubiparip, a onda je u prvom minutu nadoknade Nigerijac Kolins Atule zatresao mrežu indolentnih domaćih igrača.

U preostalom vremenu, ipak, Pazarci su se odbranili, te su sačuvali pobedu na debiju novog trenera Nikole Trajkovića.