09. 12. 2023. 22:49 0

Inter napunio mrežu Udinezea i vratio se na vrh

Fudbaleri Intera savladali su u Milanu Udineze sa 4:0 u okviru 15. kola italijanske Serije A.

Nero-azuri su prilično lako opravdali ulogu favorita i već nakon prvih 45 minuta obezbedili su pobedu kojom su se vratili na čelo italijanskog šampionata.

Domaćin je preuzeo terensku inicijativu i bio sve opasniji kako je utakmica tekla, a nakon pada Martineza, sudija Di Belo je uz VAR asistenciju pokazao na belu tačku.

Siguran sa penala bio je Hakan Čalhanoglu u 37. minutu.

Pet minuta kasnije, Turčin je loptu prosledio ka Federiku Dimarku koji je sa leve strane pogodio dalji ugao golmana Silvestrija i zatresao je mrežu "zebreta".

Svaku dilemu oko pitanja pobednika otklonio je Markus Tiram posle sjajnog dodavanja Mhitarijana u 44. minutu.

Drugo poluvreme proteklo je prilično mirno i bez previše uzbuđenja, a reprezentativac Srbije Lazar Samardžić proveo je na terenu 62 minuta kada ga je zamenio Lovrić.

Konačan rezultat postavio je Lautaro Martinez pogotkom u 84. minutu meča.

Inter je ponovo prvi u Seriji A sa 38 bodova, dok je Udineze 16. sa 12 bodova.