[ Izvor: Sportske.net ]

22. 05. 2023. 21:11 0

Murinjov spasilac Matić, Roma komplikuje sebi život

Fudbaleri Rome remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Salernitane rezultatom 2:2 u 36. kolu italijanske Serije A. Izabranici Žozea Murinja ovim su remijem zakomplikovali svoju situaciju u italijanskom šampionatu, a spas od poraza je stigao u liku i delu srpskog internacionalca Nemanje Matića koji je postavio konačan rezultat.

Gosti su poveli već u 12. minutu posle sjajne reakcije Antonija Kandreve koji je posle dodavanja Kulibalija jednim potezom efektno matirao Patrisija.

Krajem prvog poluvremena poništen je gol Rome zbog igre rukom, ali je početkom drugog dela igre Stefan El Šaravi doneo izjednačenje domaćoj ekipi.Radost "vučice" trajala je sveka sedam minuta pošto je Bulaje Dija u 54. zatresao mrežu Rome i doneo klubu iz Salerna novo vođstvo.

I kada se činilo da će izabranici Paula Souse odneti čitav plen sa Olimpika, dogodio se Nemanja Matić.

Srbin je ušao u igru na poluvremenu, a u 83. minutu postigao gol iz gužve i tako spasio Romu poraza.