20. 06. 2021. 19:53 0

"Pirova" pobeda Švajcarske, Vels i Italija idu dalje

Fudbaleri Italije savladali su Vels sa 1:0 u poslednjem kolu grupe A Evropskog prvenstva i posle tog ishoda obe selekcije su zadovoljne, pošto i "Azuri" i Ostrvljani idu dalje. U drugom meču grupe Švajcarska je bila bolja od Turske sa 3:1, bila je bodovno izjednačena sa Velsom na drugom mestu (po četiri boda), ali je zbog lošije gol-razlike ostala na trećem mestu!

Italijani su potvrdili klasu u poslednjem kolu grupe A, pa su ovu fazu takmičenja okončali sa dve tri pobede i kao prvi idu u osminu finala.

"Azuri" su u Rimu slavili minimalnim rezultatom, za šta je najzaslužniji Pesina, koji je zatresao mrežu "zmajeva" u prvom poluvremenu.

Velšani do kraja nisu došli do gola, bili su brojčano slabiji na terenu, pošto je Ampadu dobio crveni karton, ali na kraju neće biti nezadovoljni jer na drugom vezanom prvenstvu Evrope idu u drugu fazu.

U drugom meču grupe Švajcarska je bila bolja od Turske - 3:1. "Sadjžije" su u prvom poluvremenu vodile sa 2:0 golovima Seferovića i Šaćirija. Zaostatak Turske je u drugom delu smanjio Kahveči, dok je konačnih 3:1 postavio Šaćiri u 66. minutu.

Ipak, ova pobeda nije bila dovoljna da se Švajcarci plasiraju u osminu finala, pošto su bili bodovno izjednačeni sa Velsom, ali su zbog lošije gol-razlike ostali na terećem mestu.

Ali, i dalje imaju šanse da se plasiraju u osminu finala, i to ako se na kraju nađu među četiri najbolje trećeplasirane ekipe na šampionatu.

ITALIJA - VELS 1:0
(1:0)

Stadion
: Olimpiko (Rim) Strelci: Pesina u 39. minutu Sudija: Ovidiju Hacegan (Rumunija) Žuti kartoni: Alen (Vels) Gunter (Vels), Pesina (Italija) Crveni karton: Ampadu (Vels)

ITALIJA: Donaruma (od 89. minuta Sirigu) - Toloi, Bonući (od 46. minuta Ačerbi), Bastoni, Emerson - Pesina (od 87. minuta Kastrovili), Žoržinjo (od 75. minuta Kristante) , Verati - Kjeza, Beloti, Bernardeski (od 75. minuta Raspadori)

VELS: Vord - Gunter, Gordon, Ampadu - Roberts, Alen (od 86. minuta Levit), Morel (od 60. minuta Mur), Vilijams (od 86. minuta Dejvis) - Bejl (od 86. minuta Bruks) , Remzi, Džejms (od 74. minuta Vilson)

ŠVAJCARSKA - TURSKA 3:1 (2:0)

Stadion: Olimpijski stadion (Baku) Strelci: Sećerović u 6. minutu (Švajcarska), Šaćiri u 26. minutu (Švajcarska, Kaveči u 62. minutu (Turska), Šaćiri u 68. minutu (Švajcarska) Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija) Žuti kartoni: Džaka (Švajcarska), Čalhanoglu (Turska), Čelik (Turska), Sojundžu (Turska)

ŠVAJCARSKA: Zomer - Elvedi, Akandži, Rodrigez - Vidmer (od 90+2. minuta Mbabu), Frojler, Džaka, Zuber (od 85. minuta Benito)  - Šaćiri (od 75. minuta Vargas), Seferović (od 75. minuta Gavranović), Embolo (od 85. minuta Mehmedi)

TURSKA: Čakir - Čelik, Demiral, Sojundžu, Muldur - Ajhan (od 64. minuta Jokušlu), Tufan (od 64. minuta Karaman), Kaveči (od 64. minuta Jazidži), Under (od 80. minuta Karaman), Čalhanoglu (od 86. minuta Tokoz) - Jilmaz