[ Izvor: Beta ]

28. 11. 2020. 18:29 0

Bajern "okrenuo" Štutgart, Dortmund izgubio

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas u Štutgartu istoimenu ekipu sa 3:1 u utakmici devetog kola Bundeslige.

Domaća ekipa povela je u 20. minutu golom Tangija Kulibalija, a Bajern je do kraja prvog poluvremena preokrenuo rezultat golovima Kingslija Komana u 38. minutu i Roberta Levandovskog u sudijskoj nadoknadi.

Gol igrača Štutgarta Filipa Forstera poništen je u 39. minutu nakon pregleda video snimka, zbog prekršaja koji je napravljen nad golmanom Bajerna, Manuelom Nojerom.

U 87. minutu konačan rezultat meča postavio je Daglas Kosta.

Bajern je prvi na tabeli Bundeslige sa 22 osvojena boda, dok je Štutgart na desetom mestu sa 11 bodova.

Fudbaleri Kelna pobedili su u gostima Borusiju Dortmund sa 2:1.

Strealac oba gola za "jarčeve" bio je Eljes Shiri u 9. i 60. minutu, dok je jedini gol za Borusiju postigao Torgan Azar u 74. minutu.

Kelnu je ovo prva pobeda u Bundesligi i trenunto se nalaze na 15. mestu sa šest osvojenih bodova, dok je Dortmund treći sa 18 bodova.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su danas na domaćem terenu ekipu Arminije sa 2:1.

Ekipa Lajpciga je povela golom Angelinja u 29. minutu, a prednost je u 47. minutu uvećao Kristofer Nkunku. U nastavku meča igrač domaće ekipe Aleksander Sorlot promašio je penal u 72. minutu, da bi konačan rezultat meča, 2:1 četiri minuta kasnije postavio Fabijan Klos.

Lajpcig je drugi na tabeli prvenstva sa 20 osvojenih bodova, dok se ekipa Arminije nalazi na pretposlednjem mestu Bundeslige sa četiri boda.

U preostale dve utakmice vidjena su dva nerešena rezultata, Union Berlin i Ajntraht iz Frankfurta odigrali su 3:3, dok su Augsburg i Frajburg odigrali 1:1.