24. 10. 2020. 22:52 0

Lacio bez Sergeja slomio Mihinu Bolonju

Fudbaleri Lacija su u petom kolu Serije A na svom terenu savladali Bolonju sa 2:1.

"Nebesko-plavi" su do trijumfa došli golovima u drugom poluvremenu, nakon prvog u kom su bili vrlo loši bez povređenog srpskog reprezentativca Sergeja Milinković-Savića.

Strelci za tim Simonea Inzagija bili su Luis Alberto u 54. i Ćiro Imobile u 77. minutu, dok je utešni pogodak za goste postigao Lorenco De Silvestri u drugom minutu sudijske nadoknade.

Siniša Mihajlović se u 13. minutu radovao prelepom golu Matijasa Svanberga, ali je on poništen zbog prethodnog faula na sredini terena. Bila je to pomalo čudna odluka, koja je svakako dala krila domaćim igračima. Taj vetar u leđa nisu iskoristili u prvom poluvremenu, ali u drugom jesu. I to posle devet minuta igre.

Luis Alberto je oduzeo loptu na sredini i posle solo-prodora zakucao loptu u mrežu Bolonje, da bi meč bio rešen u 77. minutu. Fares je tada "makazicama" asistirao Ćiru Imobileu, a najbolji strelac Lacija je glavom zatresao mrežu.

Sve što je Bolonja do kraja uspela bio je počasni pogodak Lorenca De Silvestrija u prvom minutu nadoknade.

Tek toliko da unese neizvesnost u finišu, međutim to nije bilo dovoljno da se dođe do boda.