Politika

Direktno.rs

08. 05. 2025. 16:12 4

"7,1 milijarda evra na godišnjem nivou je ugovorena mimo zakona o javnim nabavkama"

- 7,1 milijarda evra na godišnjem nivou je ugovorena mimo zakona o javnim nabavkama - rekao je potpredsednik Stranke slobode i pravde Dušan Nikezić na Odboru za finansije, republički budžet i kontrolu trošenja republičkih sredstava.

Nikezić je objasnjo da "niko ne može ni da se žali na to, zato što je mimo zakona.

- Taj koruptivni sistem koji ste napravili je upravo i napravljen tako da ljudi ne mogu da učestvuju i ne mogu da se žale jer nisu učestvovali, kažete, vi ste koristili pregovaračke postupke. Je l' u pregovaračkom postupku dogovorena izgradnja beogradskog metroa, je l' u pregovaračkom postupku dogovorena izgradnja moravskog koridora, je l' u pregovaračkom postupku dogovorena izgradnja fruškogorskog?

- Jeste, sve u pregovaračkom postupku, u pregovaračkom postupku napravili ste radnu grupu za pregovore sa tom firmom i dogovorili izgradnju projekta po ceni koja je duplo veća od tržišne.

Nikezić kaže da je vlast potom u sprovođenju dodatno duplirala vrednost projekta.

- Znači ugovorili ste, decembra 2012. izgradnju moravskog i fruškovskog koridora za 642 miliona evra sa kineskom firmom da biste danas ta dva projekta realizovali da preko 3 milijarde evra, pet puta veća cena, vi ugovorili prvi put, vi ugovorili drugi put i sve to plaćaju građani Srbije.

- Kažete kreditori bi se bunili jer ne žele više da troše, a kreditorima je u interesu da više plate jer će veću kamatu naplatiti, pa to su osnove ekonomije, to biste morali da znate, vi ste predsednik Odbora za finansije - zaključio je Nikezić u raspravi sa Veroljubom Arsićem.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 4

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Ćacidunum A.D. 2025

Zoran Živković [05.05.2025.]




Video dana

Kad porastem biću Tajson

Anketa

Da li će Rusija i Ukrajina postići dogovor o primirju?

Rezultati